В Україні з’явився новий автоматичний сервіс для роботи з нерухомістю

В Україні запущено сервіс, який автоматично здійснює оцінку нерухомості

Автоматична система здійснить оцінку нерухомості і сформує електронну довідку для бази даних.

Фонд державного майна України (ФДМ) ввів в експлуатацію сервіс автоматичної оцінки нерухомості. Він допоможе визначити вартість майна при продажу або для сплати податків під час отримання спадщини. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті UBR.ua

Сервіс автоматично обчислює вартість майна, і за результатами цього Єдина база даних звітів про оцінку формує електронну довідку, яка є дійсною протягом 30 днів.

Якщо користувач не погоджується з автоматичними результатами, він має право звернутися до оцінювача, який складе звіт з ринковою ціною і зареєструє його в Єдиній базі.

Сервіс автоматичної оцінки стане корисним як для звичайних громадян, так і для юридичних осіб.

“Для цілей обчислення доходу платника податку – фізичної особи від продажу (обміну) нерухомого майна, а також доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок майна; доходу, отриманого за іншими договорами, за якими здійснюється перехід права власності на нерухомість”, – пояснили у ФДМ.

При цьому для користування Єдиною базою всі оцінювачі та нотаріуси повинні зареєструватися в ній за допомогою електронної печатки та особистого кваліфікованого е-підпису відповідно.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Як перевірити автомобіль перед покупкою: сервіси в Україні

 

 

 

 

To Top