З перепризначенням субсидій виникли проблеми – не всі отримають гроші вчасно

З перепризначенням субсидій в Україні виникли проблеми – частина громадян може не отримати гроші вчасно, передає NNS, посилаючись на мінсоцполітики.

Автоматичний перерахунок застопорився в деяких містах. Міністерство соціальної політики в усьому звинувачує місцеву владу.

Українцям в окремих містах досі не перепризначили субсидії на оплату комуналки, тому вони ризикують не отримати гроші за травень і червень вчасно. Йдеться про субсидії, які перепризначували автоматично. Процес не завершився з вини органів представників влади на місьцях, які “не забезпечили дотримання вимог порядку призначення житлових субсидій на наступний період”.

“Перепризначення субсидії на наступний період в автоматичному режимі проведено не в повному обсязі. Зазначене може призвести до несвоєчасного отримання громадянами допомоги на оплату житлово-комунальних послуг”, –повідомило Міністерство соціальної політики.

Відомство вже звернулося до Асоціації міст України з проханням скоординувати роботу місцевої влади з перепризначення субсидій. В яких саме містах виникли проблеми, Мінсоцполітики промовчало.

Оновлені правила видачі субсидій передбачають, що більшості українців провели автоматичний перерахунок. Йдеться про 2,5 млн домогосподарств, тобто 85% одержувачів допомоги на оплату комуналки. Решті 15% потрібно звернутися в місцеві центри соцзахисту і надати документи особисто. Список документів визначається окремо в кожному випадку. Термін подачі заяв подовжено до 1 жовтня. Після перерахунку субсидію все одно призначать з травня цього року заднім числом.

Кому не чекати перепризначення субсидій

Право на субсидію, за новими правилами, втрачають ті, хто:

  • купив квартиру, земельну ділянку, автомобіль (крім мопеда або причепа) або товари тривалого користування на 50 тис. грн і більше; мова йде про одну покупку протягом року;
  • має банківський депозит в сумі понад 100 тис. грн;
  • продав або купив валюту та банківські метали більш ніж на 50 тис. грн за рік;
  • задекларував відсутність доходу і при цьому перебував за кордоном більше 60 днів (виключення: перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною);
  • має заборгованість по оплаті послуг ЖКГ або аліментів більш ніж за три місяці;
  • не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
  • має авто, яким менше п’яти років з дати випуску або два і більше автомобіля, яким немає 15 років з дати випуску;
  • не має доходів і при цьому ніде не вчився, не працював, не мав статусу безробітного.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Новий вид стягнення боргів по комуналці: як будуть списувати гроші

З сьогоднішнього дня банки можуть списувати гроші з рахунків українців-боржників

Затримка виплат субсидій і пільг: “Ощадбанк” назвав причину

 

To Top