Новий вид стягнення боргів по комуналці: як будуть списувати гроші

Уряд максимально спростив процес стягнення боргів, в тому числі і комунальних

Борги по комуналці можуть стати причиною невиплати зарплати. Тепер для того, щоб стягнути гроші з боржника, не потрібна тривала процедура звернення з листом в банк. Досить буде судовим виконавцям внести відомості про боржника в єдину систему автоматичного списання боргів. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ukr.net.

Про нюанси процесу стягнення боргів по комуналці розповів одному з вітчизняних ЗМІ адвокат Ростислав Кравець.

За наказом Мін’юсту, автоматична система списання боргів з банківських рахунків стала діяти в Україні з кінця березня нинішнього року. А вже з липня борги по комуналці  і не тільки дозволять списувати із банківських карток боржників.

“У разі відкриття провадження виконавцю більше не потрібно буде направляти кожному банку відповідний лист з вимогою надати інформацію про наявність коштів на рахунках конкретного боржника або ж про наявність рахунку в принципі. Інформація відразу ж буде вноситися в систему, і банки будуть зобов’язані, бачачи її, блокувати рахунки боржника”, – розповів Кравець.

Правда, забрати всю виплату, що приходить на банківську карту боржника, не можуть. Будуть забирати різний відсоток за різні види заборгованості. Зокрема, за борги по комуналці мають право брати 20% зарплати або пенсії, що надійшла на картку. А ось за борги з аліментів, можуть забрати і половину виплати.

При цьому адвокат прогнозує, що з початком нового опалювального сезону, коли людям доведеться платити за комунальні послуги ще більші суми, кількість боржників може різко зрости, і суди будуть масово ухвалювати рішення про стягнення.

“Зараз все питання в тому, що тарифи зросли дуже сильно, і значно більша кількість громадян не може оплачувати комунальні послуги… Я думаю, що після того, як в липні тарифи зростуть ще раз, то з жовтня нас буде чекати чергова хвиля стягнень”, – прогнозує адвокат.

Побоюючись блокування банківських рахунків і зарплат, українці в травні стали активніше повертати борги по комуналці. Однак всі експерти сходяться на думці, що з жовтня борги знову почнуть рости.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Робота Приватбанку після збою системи – терміни повернення списаних грошей

To Top