Українцям збільшили розміри компенсацій за відключення електрики: де і як отримати

Планові і аварійні вимкнення електрики в будинках українців – звичайне явище в наших реаліях. Іноді люди сидять без світла по багато годин, а то і по кілька днів. Однак, слід знати, що існують дозволені терміни таких відключень. При їх перевищенні користувач має право на компенсацію.

Разом з новими тарифами на оплату електроенергії українцям підвищили розмір компенсації за відключення електрики. Зміни вступлять в дію з 1 січня 2022 року.  Про розміри та умови отримання виплат розповіли в прес-службі НКРЕКУ, передає NNS, посилаючись на biz.today.ua.

Не всі громадяни знають про те, що максимально допустимий час відсутності електрики хоча б в одній фазі трифазної лінії через відключення становитиме з 1 січня 2022 року 22 години на місяць, але не більше 12 годин поспіль влітку і 6 годин взимку (зараз 24 години). Якщо ці терміни перевищено, тоді побутовий споживач має право вимагати від постачальника компенсацію в 200 грн, плюс 50 грн за кожну наступну годину без електрики. Для споживачів-юросіб компенсація становить 600 грн.

За законом, дозволяється проводити на рік 11 планових відключень, 7 аварійних (для міст) і 9 аварійних (для сіл).

Для великих ремонтних робіт, як наприклад заміна лінії, передбачаються інші максимально допустимі терміни відключення: на 24 години влітку і 8 годин взимку.

При відсутності електрики більше 24 годин поспіль сума компенсації збільшується з 200 грн до 300 грн. При перевищенні термінів усунення причин неякісних поставок електроенергії, сума компенсації збільшується зі 100 грн до 200 грн.

Для отримання компенсації за часті перебої з електроенергією, споживачу необхідно звернутися до постачальника із заявою про отримання компенсації. Постачальник повинен відповісти на заяву, вказавши найменування лінії (трансформатора), до якої під’єднаний споживач, кількість планових і аварійних відключень, кількість відключень не з вини постачальника, висновок про дотримання/не дотримання стандарту якості. Якщо відповідь постачальника не задовольняє споживача, він може направити його копію в НКРЕКУ для подальшого розгляду.

У 2020 році понад 34 000 споживачам виплачено компенсації за відсутність електрики на суму 3,2 млн грн.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

В Україні скоротили тривалість відключень світла

В Україні зміниться розмір і принцип нарахування мінімальної зарплати – які види доплат виключать з «мінімалки»

Нацбанк прогнозує, що ціни на електрику для населення зростатимуть кілька років поспіль

 

To Top