В Україні скоротили тривалість відключень світла

В Україні скоротили дозволену тривалість планових і аварійних відключень електроенергії, повідомляє NNS, посилаючись на прес-центр НКРЕКУ.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), внесла зміни в Порядок забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання.

Зокрема, з 1 січня 2022 року скорочується тривалість аварійних відключень е/е – з 24 до 22 годин.

Також НКРЕКУ скоротила тривалість планових відключень, коли попереджають споживачів про них. У зимові місяці їх тривалість не повинна перевищувати 6 годин, в не зимові – 12 годин.

При цьому, якщо планується виконати значні за обсягом роботи (реконструкція та заміна мереж), тривалість перерв в електропостачанні не повинна перевищувати 8 годин в зимові місяці і 24 години – в інші.

Крім цього, оновлений порядок передбачає збільшення розмірів сум компенсацій у випадках тривалих аварійних відключень (з 200 грн до 300 грн) і перевищення термінів усунення причин неякісного електропостачання (з 100 до 200 грн щомісяця). НКРЕКУ встановила компенсації споживачам, у яких більше 24 годин відсутня одна фаза в трифазній системі електропостачання.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Кабмін визначився з тарифами на світло: нові ціни з 1 жовтня

В Україні планується збільшення виплат при народженні дитини

Впровадження системи екстреної допомоги в Україні – звернення за єдиним номером

 

To Top