Україна вичерпала запас природних ресурсів на 2021 рік: тепер беремо у природи в борг

Сьогодні, 8 серпня, Україна вичерпала річний запас природних ресурсів (вода, чисте повітря, ґрунт тощо), які планета здатна відновити протягом року. Тож з цього дня Україна братиме у природи «в борг». Про це йдеться у підрахунках міжнародної організації Global Footprint Network, передає NNS, посилаючись на Громадське.

Фахівці організації розраховують для кожної країни та світу загалом, коли люди почнуть використовувати природних ресурсів більше, ніж зможе відновити планета за рік.

Так, День екологічного боргу для всієї Землі настав 29 липня. Катар і Люксембург найшвидше витратили свої річні природні ресурси — 9 і 15 лютого відповідно. Сусідні Румунія та Росія також почали жити «в борг» раніше, ніж Україна — 21 червня та 17 квітня відповідно.

У 2021 році людство на 4,6% у порівнянні з минулим роком збільшило свій екологічний слід. Зокрема на 6,6% збільшились викиди вуглецю.

Показник річного запасу розраховують з 1986 року. З кожним роком перетин межі відновлення планетарних ресурсів настає дедалі раніше, винятком став 2020 рік. У 1993 році цю межу перетнули 21 жовтня. У 2003 це відбулося 22 вересня. У 2017-му — 2 серпня, а у 2019-му — 29 липня.

А у 2020-му році ресурси закінчилися на місяць пізніше — 22 серпня. Експерти кажуть, що торік природних ресурсів витрачали менше через пандемію коронавірусу.

За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини ХХІ століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення врожайності рослин і, відповідно, до змін в екосистемах світу.

Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

У річках України виявлені залишки препаратів для лікування коронавірусу

Погодні сюрпризи у серпні – прогноз

Пожежа в лісах заповідника України – острів Хортиця у вогні

To Top