У річках України виявлені залишки препаратів для лікування коронавірусу

Екологи нещодавно перевірили воду головних річок України – які речовини в ній виявлено

Екологи нещодавно перевірили воду Дніпра, Дністра та Сіверського Дінця на вміст забруднюючих речовин. В ході цільового скринінгу у воді головних річок країни виявили залишки препаратів для лікування COVID-19. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна.

За словами заступника міністра екології та природних ресурсів України Михайла Хорєва, у воді цих річок виявили велику кількість цинку, пестициди, метали, а також фармпрепарати. У той же час у воді майже не виявили ртуті.

“Ковідних препаратів дуже багато. Те, що входить саме в “ковідний” протокол, саме ці речовини зараз у нас в воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди”, – сказав він.

Хорєв також пояснив, як залишки препаратів для лікування COVID-19 та інших ліків потрапляють в річкову воду.

“Звідки беруться? Ми з вами вживаємо якісь таблетки, якісь уколи тощо, це все виводитися з організму і рано чи пізно потрапляє у водний об’єкт”, – відзначив заступник міністра

.Однак зміст COVID-препаратів у воді, як сказав Хорєв, не є особливістю України. Така ж ситуація зараз спостерігається і в річках Європи.

“Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються у воді – це означає, що погано, недостатньо працюють очисні споруди… В Європі є і хороші модернізовані очисні споруди, але є і старі”, – додав Хорєв.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Виявлена небезпечна отрута в морозиві – яке саме не можна вживати

 

 

 

 

 

To Top