Ціна на електроенергію для населення буде ринковою: то рости, то падати – економіст

З 1 серпня очікується підвищення тарифів на електроенергію. Однак станом на сьогодні, 24 липня, жодних офіційних заяв уряду з даного приводу не було, і всі перебувають у тривожному невіданні.

Економіст Олександр Охріменко заявив, що ціна на електроенергію для населення стане ринковою. Тобто, вона буде то підвищуватися, то знижуватися в залежності від ситуації на ринку, передає NNS, посилаючись на golos.ua.

«Ці ціни формуються на біржі, до цього для населення були обмеження на тарифи, а для бізнесу вони вже давно формуються. Тепер же ціна на електрику для населення також буде ринковою, і вона буде зростати, то падати. Це рішення буде прийнято протягом року і буде встановлено новий тариф, точно так само, як по газу. Крім того, можливо буде тариф денний і нічний, принаймні, в Європі така практика існує», – розповів експерт.

За його словами, населення через це цього не постраждає, адже у всіх стоять лічильники.

«Проблем населенню доставить опалення, а так – навіть з газом їх немає, у кого є лічильники. У кого є лічильники, то ви платите тільки за лічильником, якщо ви вважаєте, що електроенергія дорога, то ви її просто економите. Інша справа, що на опаленні неможливо ніяк заощадити. Що ж стосується електроенергії, то можна зайвий раз вимкнути лампочку, або телевізор, який ніхто не дивиться, і це банальний варіант», – резюмував О. Охріменко.

Як відомо, в Україні є міста, де відсутнє централізоване опалення і у багатьох жителів будинки оснащені електричним опаленням. Зокрема, це такі міста як Нікополь і Марганець на Дніпропетровщині. Чи будуть якісь спеціальні умови для таких населених пунктів, невідомо.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Електроенергія для населення буде дорожчати – голова НКРЕКУ

Українцям запропонують чотири тарифи: як зміниться ціна електроенергії з 1 серпня

Які тарифи чекають нас восени – неминучість подорожчання – відео

To Top