Електроенергія для населення буде дорожчати – глава НКРЕКУ

Кабмін обговорює різні сценарії підвищення тарифів на електроенергію для населення, на альтернативи цьому рішенню в перспективі немає.

Про це глава Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), Валерій Тарасюк повідомив в інтерв’ю ЕП.

“Обговорюються різні сценарії, але у нас немає іншого майбутнього, крім поступового вирівнювання тарифів для промисловості та населення. Це великий самообман, коли ми вважаємо, що людина, яка платить за електроенергію менше, дійсно отримує від цього якусь користь”, – сказав Тарасюк.

“Ми можемо моделювати сценарії, але жоден з них, крім приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня для всіх споживачів та одночасної адресної допомоги споживачам, які цього дійсно потребують, регулятор не може вітати”, – додав глава НКРЭКУ.

При цьому він зазначив, що Кабмін зараз опрацьовує варіанти рішень про підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 серпня.

“Я не можу оприлюднити всі варіанти підвищення цін. Який варіант буде прийнятий і буде прийнято з 1 серпня, ми сказати не можемо, тому що це політичне рішення Кабміну. Думаю, чекати залишилося зовсім небагато”, – сказав Тарасюк

У той же час глава регулятора висловив думку, що зниження “зеленого” тарифу на електроенергію також сприяло б гармонізації ринку.

“Мені хочеться сказати, що наполовину менше, але я розумію, що я десь суб’єктивний. Якщо чесно, я вважаю, що зниження “зеленого” тарифу на третину принесло б консенсус між усіма учасниками. Тоді можна було б сказати, що на цьому ринку немає привілейованих сторін”, – наголошується в повідомленні.

до Речі, нещодавно “NNS” писав: Підвищення тарифів на електроенергію поки не буде

To Top