У Нацбанку України повідомили про те, що виводять з обігу старі гроші. Йдеться про банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень 2003-2007 років випуску, передає НСН.
Зазначимо, що спеціально обмінювати старі купюри на новіші не потрібно. Однак при розрахунку в магазинах можете сміливо поступово від них позбуватися.
Замість вилучених застарілих купюр українці отримуватимуть нові гроші того ж номіналу.
Зокрема, п’яти- та десятигривневі банкноти повністю замінять монетами зразка 2018 року. А банкноти номіналами 20 та 100 гривень замінять на їхні паперові аналоги нового зразка.
У нових банкнот, окрім оновленого дизайну, буде більш високий рівень захисту від фальшивомонетників. Це і є головною причиною виведення з обігу старих купюр.
Банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень 2003-2007 років випуску почали вилучати з обігу, починаючи з 1 січня 2023 року. Цей процес триватиме доти, доки всі застарілі купюри не зникнуть із гаманців громадян.
Для чого замінювати банкноти попереднього покоління
«Головна мета такого рішення – підвищення якості готівки в обігу (зважаючи на зношеність банкнот попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу), поліпшення готівкових розрахунків та їхньої зручності для населення»,зауважили в НБУ.
Крім того, велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини та витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків.
Поступова заміна банкнот попередніх поколінь на відповідні обігові монети та осучаснені банкноти підвищить захист і якість грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян.
Які купюри в Україні підробляють найчастіше
У 2022 році найчастіше підробляли купюри старого образу, випущені до 2015 року. Найпопулярнішою є підробка купюр у 500 грн – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їх загальної суми.
Також часто підробляють 200-гривневі купюри та банкноти номіналом 100 гривень.
Ще новини України: В Україні вводять в обіг нові купюри 500 гривень: як вони виглядають