Купити квартиру в Дніпрі

В ISW оцінили ймовірність російського теракту на ЗАЕС – які висновки

Фото: Ukrinform

Кремль може використовувати погрози щодо можливого теракту на ЗАЕС, щоб відтягнути контрнаступальні дії ЗСУ на Запорізькому напрямку.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни, передає НСН.

Яка ймовірність російського теракту на ЗАЕС

Аналітики нагадують, що президент України Володимир Зеленський заявив, що за даними української розвідки російські війська готуються здійснити можливу диверсійну атаку на Запорізькій атомній електростанції.

Зеленський заявив, що запланована атака призведе до викиду радіації на Запорізькій АЕС, і оголосив, що українські чиновники передадуть свої розвіддані щодо запланованої атаки партнерам та міжнародним організаціям.

вибух на ЗАЕС

Начальник Головного управління військової розвідки (ГУР) України Кирило Буданов 20 червня повідомив, що російські війська замінували додаткові території на ЗАЕС, у тому числі ставок-охолоджувач об’єкта.

21 червня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що його представники не помітили жодних мін на водоймі-охолоджувачі, хоча визнало, що російські війська замінували території на ЗАЕС та навколо неї.

“Створений Росією радіаційний інцидент на ЗАЕС залишається малоймовірним, але не неможливим”,вважають аналітики ISW.

На їхню думку, російські сили не зможуть контролювати наслідки навмисного радіологічного інциденту на ЗАЕС, що може вплинути на їхні сили більше, ніж на українські сили на Каховському водосховищі, зважаючи на умови на момент інциденту.

“Навмисний радіаційний інцидент може також залишити багато територій на окупованому півдні України непридатними для проживання та управління, що ще більше погіршить здатність Росії зміцнити окупацію півдня України, а знищення електростанції було б різким актом”, підкреслюють аналітики.

Вони додають, що російські сили можуть сигналізувати про те, що вони готуються до диверсій на ЗАЕС, щоб відмовити українські сили від проведення контрнаступальних операцій у цьому районі.

“Кремль регулярно використовує погрози ядерної ескалації та попереджає про загрози безпеці ЗАЕС, намагаючись чинити тиск на Україну, щоб вона стримала свої військові дії. Проте руйнування дамби у Новій Каховці також завдало шкоди російським силам, і можливі російські плани диверсії на ЗАЕС не можна виключати, і Україна та її партнери повинні бути готові до них”, наголосили в ISW.

Раніше ми писали: Росія може влаштувати масштабний теракт на ЗАЕС – Подоляк пояснив для чого

Ще новини України: Яким буде відновлення Каховської ГЕС – академік Ландау оприлюднив план

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×