Купити квартиру в Дніпрі

Чи готує росія наступ на Запоріжжі – висновки ISW

Чи готує росія наступ на Запоріжжі – висновки з цього приводу зробили аналітики американського інституту вивчення війни, передає НСН.

Російське командування може бути зацікавлене у спробах повернути територію, яку українські війська відбили під час контрнаступу влітку 2023 року, але найближчим часом таких спроб, вірогідно, зроблено не буде.

В ОСУВ “Таврія” повідомили, що російські війська скупчують велике угруповання сил, готуючись до відновлення наступу в Запорізькій області. Однак в ISW не бачать останніх індикаторів того, що окупанти мають намір найближчим часом відновити наступальні дії в західній частині області.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Російське командування провело реорганізацію командних структур свого угруповання військ на півдні України. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 15 лютого заявив, що командування ворога розформувало “Запорізьке” угруповання військ (неназване угруповання військ РФ, яке відповідало за захід Запорізької області принаймні від початку контрнаступу ЗСУ влітку 2023 року). За словами Машовця командування РФ передало частини 58-ї загальновійськової армії (Південний військовий округ) до угруповання військ “Дніпро” під командуванням ВДВ та командувача угруповання військ “Дніпро” генерал-полковника Михайла Теплинського.

Зазначається, що елементи 58-ї загальновійськової армії відповідали головним чином за укомплектування російських оборонних рубежів у західній частині Запорізькій області під час контрнаступу ЗСУ разом із частинами російських 7-ї та 76-ї дивізій ВДВ, і відтоді проводили обмежені контратаки в цьому районі.

ISW виявив ознаки того, що російське командування може розглядати захід Запорізької області та Херсонську область як єдину оперативну вісь, і підпорядкування 58-ї загальновійськової армії Угрупованню сил “Дніпро” може бути спробою привести існуючі командні структури на полі бою у відповідність із цим баченням, – оцінюють ситуацію аналітики.

Машовець також повідомив, що російське командування перекинуло підрозділи 5, 35 і 36 Східного військового округу, які загалом відповідали за операції в Запорізькій області та у прикордонній зоні Донецько-Запорізької області поряд із підрозділами “ДНР” та різними іншими підрозділами РФ, від “Запорізького” угруповання військ до Східного угруповання військ.

В Інституті також звернули увагу, що 14 лютого речник ОСУВ “Таврія” Дмитро Лиховій заявив, що окупанти скупчують велике угруповання сил на Оріхівському напрямку, можливо, готуючись до відновлення наступальних зусиль у західній частині Запорізькій області. Лиховій сказав, що російське угруповання на тому напрямку порівнянне за чисельністю з ворожим угрупованням навколо Авдіївки, яке, за останніми оцінками Лиховія, складається приблизно з 50 тис. бійців.

ISW не помічає останніх індикаторів того, що російські сили мають намір найближчим часом відновити наступальні дії в західній частині Запорізької області, хоча російське командування, ймовірно, зацікавлене у спробах повернути територію, яку українські сили захопили під час контрнаступу влітку 2023 року, – зробили висновок в ISW

Ще новини України: Авдіївка: відбувається планове підсилення підрозділів, готуються потужні укріплення – Генштаб

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×