На місце відстороненого невакцинованого можна брати вакцинованого працівника – Держпраці

На місце відстороненого невакцинованого

В Україні розпочалися відсторонення від роботи невакцинованих працівників, згідно списку затвердженого Кабміном. Чи має право роботодавець на місце відстороненого невакцинованого брати вакцинованого співробітника, і на яких умовах, пояснили у Держпраці, передає NNS, посилаючись на Ліга.закон.

На місце відстороненого невакцинованого можна брати за строковим договором вакцинованого працівника.

На період відсторонення основного працівника на його посаду може бути прийнято за строковим трудовим договором іншого працівника, який отримав обов’язкове профілактичне щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Працівник, який уклав строковий трудовий договір, після закінчення строку відсторонення основного працівника підлягає звільненню. Про це інформує Держпраці.

При цьому Держпраці посилається на Касаційний цивільний суд Верховного Суду, який у своїй постанові від 29 квітня 2021 року у справі № 266/3163/16-ц зазначив: при укладенні трудового договору на визначений строк цей строк встановлюється погодженням сторін і може визначатись як конкретним терміном, так і часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки по вагітності, родах і догляду за дитиною; особи, яка звільнилась з роботи в зв’язку з призовом на дійсну строкову військову чи альтернативну службу, обранням народним депутатом чи на виборну посаду) або виконанням певного обсягу робіт.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП підставами припинення трудового договору є закінчення строку трудового договору (п.п. 2, 3 ст. 23), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не поставила вимогу про їх припинення. У нормі права передбачено підставу припинення трудового договору, що укладався на певний строк. А саме: у тих випадках, коли трудовий договір укладався до настання певного факту, такий договір вважається укладеним на певний строк. Отже, настання обумовленого факту є підставою для припинення трудового договору у зв’язку із закінченням строку.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Відсторонення від роботи через відсутність щеплення. Що каже юрист?

Невакцинованих вчителів відсторонятимуть від роботи з 8 листопада: гарячі запитання та відповіді

Смертність серед вакцинованих від COVID-19 – чи пов’язані летальні випадки зі щепленням

To Top