Купити квартиру в Дніпрі

Відпустки по-новому: які зміни торкнуться українців

Відпустки по-новому

Трудове законодавство України готується до змін. Запропоновано нові норми Кодексу законів про працю, які включають у себе, зокрема, збільшення тривалості відпусток і перегляд основних положень. Про це повідомляє видання “На пенсії”, передає НСН.

Відпустки по-новому: які зміни торкнуться українців

Відповідно до документа, який презентувало Міністерство економіки, планується збільшення тривалості відпустки для українців з 24 до 28 днів.

Запровадять таке поняття як “домашня робота”. Ті українці, які зараз займаються виконанням такої роботи, отримають такі ж гарантії, як і звичайні працівники. У разі у хвалення законопроєкту, визначать тривалість робочого дня для “домашніх працівниць”.

Також серед новацій — трудова книжка перестане бути необхідністю, а роботодавцям більше не доведеться її заповнювати.

У новому документі будуть фіксуватися ознаки трудових відносин, і якщо у відносинах між наймачем та робітником виявлять хоча б три з них, такі відносини будуть визнані “трудовими”. А саме:

  • співробітники особисто виконують роботу;
  • роботу контролює роботодавець;
  • обсяг роботи різний, однак робота постійна;
  • працівники виконують правила внутрішнього трудового порядку;
  • співробітникам видають засоби виробництва;
  • систематична виплата винагороди за роботу;
  • графік роботи фіксований і дотримується працівниками;
  • витрати, пов’язані з виконанням роботи, відшкодовує наймач.

Думки експертів щодо Трудового кодексу

У Федерації профспілок України виступили проти норм проєкту нового кодексу. Там свою позицію пояснили тим, що документ “сирий” і вимагає доопрацювання. Зокрема, це стосується гарантій для українських працівників.

“Відбувається скорочення рівня гарантій прав працівників, що не може бути підтримано, а також необґрунтовано скасовується державне правове регулювання цілих блоків правовідносин між роботодавцями та працівниками”, — повідомили у ФПУ.

Таку позицію поділяють також роботодавці. У Федерації роботодавців заявили про підтримку вимог профспілок та закликали владу переглянути спільно Кодекс законів про працю.

Раніше ми писали: Збільшення допомоги для дітей і матерів у 2024 році: як зміняться виплати

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×