Купити квартиру в Дніпрі

Стало відомо, скільки грошей потрібно Україні від донорів на цей рік

скільки грошей потрібно Україні

Під час прес-конференції прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, скільки грошей потрібно Україні від донорів на цей рік. Передає НСН.

Стало відомо, скільки грошей потрібно Україні від донорів на цей рік

“Загалом за попередні два роки повномасштабної війни ми залучили понад 75 млрд доларів США зовнішньої допомоги. Фактично на потреби безпеки оборони ми витрачаємо виключно внутрішній ресурс”, – сказав він.

За його словами, ключовими донорами прямої бюджетної підтримки є Євросоюз, США, МВФ, Японія, Канада, а також інші країни G7.

“Порядку 37 млрд доларів ми залучили у 2022 році. Більше 42 млрд доларів ми залучили у 2023 році. План на цей рік залучити щонайменше 37 млрд дол. допомоги від наших партнерів”, – повідомив Шмигаль.

Він додав, що дефіцит українського бюджету цього року становить понад 20% від ВВП України – 37 млрд дол.

Україна очікує залучити від механізмів Євросоюзу Ukraine Facilities 17,3 млрд дол. Вже в березні Україна очікує перше фінансування ще до ратифікації Ukraine Facilities в обсязі 4,5 млрд євро, щоб перекрити дефіцит бюджету.

За його словами, січень і лютий Україна справлялася внутрішніми силами і запозиченнями, що дозволило пройти ці два місяці “без жодної кризи платежів”.

Він також відмітив, що 5,4 млрд дол. цього року має надати МВФ, а наступний транш очікується у другій половині березня в розмірі 900 млн доларів.

“Ми вдячні нашим партнерам. Ми очікуємо на фінансову допомогу від США. Зараз ідуть внутрішні дискусії. Всі ми про них знаємо. Активно працюємо з нашим ключовим партнером, союзником. І думаю, що в наступні періоди будемо мати добрі новини”, – сказав прем’єр.

Раніше ми писали: В Україні підвищать мінімальну зарплату – як зміниться сума і до чого готуватись

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×