Купити квартиру в Дніпрі

Допомога США відкладається: до якого часу ЗСУ вистачить зброї – політолог

до якого часу ЗСУ вистачить зброї

Попри те, що схвалення Конгресом США допомоги Україні на 2024 рік відкладається, щонайменше до літа ЗСУ будуть забезпечені зброєю. Про це заявив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України у США (2015-2019) Валерій Чалий в ефірі телемарафону. Передає НСН.

Допомога США відкладається: до якого часу ЗСУ вистачить зброї

“Хочу трошки заспокоїти, якщо проаналізувати інформацію, то в мене є повна впевненість, що наші Збройні Сили до літа наступного року будуть забезпечені зброєю. В яких обсягах і яких видів – це буде питання. Але гроші на це будуть”, – переконаний дипломат.

Чалий нагадав, що Байден запросив у Конгресу США $61 млрд на допомогу Україні. Експерт не виключає, що сума може бути зменшеною.

“У запиті на 61 млрд доларів є фактично план допомоги Україні на наступний рік. І в цьому сенсі важливий саме цей план. Я думаю, що Білий дім наполягатиме на пакетному голосуванні. Фінансування може бути зменшено. Але нам не варто гадати – буде зменшено чи не буде. Це важливо для нас, але є Німеччина і 8 млрд, є Нідерланди, є Європейський Союз. Нам треба шукати певні шляхи для того, щоб захищатися”, – каже колишній посол у Штатах.

Чалий певен, що американська допомога повністю не припинеться.

“Вони можуть перенести голосування (щодо виділення допомоги Україні. – Ред.) на січень. Це погано, бо може не бути цієї привязки до моменту Україна, Ізраїль… Буде інша ситуація, вже вийдуть кандидати на праймеріз, і американцям буде не до України. Тому будемо сподіватися, що у грудні закриється це голосування. Але при цьому нам своє робить. Нам треба виробляти своє озброєння”, – підсумував дипломат.

Раніше ми писали: Витрати на війну – скільки тратить Україна, а скільки Росія

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×