В Україні продовжується загальна мобілізація. Але є люди, які ухиляються від служби в армії. Адвокат розповів, хто має право розшукувати ухилянтів
Адвокат Роман Сімутін у своєму новому відео розповів, хто займається розшуком ухилянтів в Україні, інформує НСН.
Які законні підстави для розшуку
Правозахисник запевняє, що внесення даних призовника про розшук до інформаційно-пошукової системи МВС “Армор” – це повна профанація.
“Уявіть, щоб хтось за якихось обставин звернувся до поліції й попросив оголосити когось у розшук. Йому відповіли б: “Ти хворий? Хочеш, щоб мене посадили? Де законні підстави: ухвала слідчого про оголошення в розшук, ухвалу суду про затримання тощо?” – пише адвокат.
Зараз вносяться до бази лише на підставі звернення ТЦК про доставку. Не затримання, а саме доставку, яка передбачає виключно добровільність, а поліція ставить позначку як розшук.
Роман зазначає, що розшукувати мають справжніх ухилянтів, які справді відмовилися від повістки або не з’явилися, а не будь-кого, чиї ПІБ впишуть до того звернення про доставку.
Хто може затримувати ухилянтів?
Адвокат запевняє, що навіть співробітники поліції не мають достатніх повноважень, вас затримати за статтями 210, 210-1 КУпАП.
Зазначені статті не становлять загрози для оточуючих та не вимагають негайного припинення правопорушення шляхом затримання, застосування фізичної сили та доставкою у відділення.
Саме тому поліція і викликає ТЦК, бо вже втомилася відписуватись за незаконні затримання.
“Повторюся, станом на сьогодні жодних правових підстав для затримання, а особливо для застосування сили та спецзасобів, структура ТЦК не має, тому що її офіційно не уповноважили для таких дій”, – каже Сімутін.
Що робити, якщо вас затримали?
Нічого не підписувати, не надавати свої дані та мовчати. А одразу після звільнення – йти до прокуратури та писати заяву про незаконне затримання та позбавлення волі.
Ще новини України: Прибути у 10-денний термін до ТЦК – адвокат пояснив, що буде у разі неявки (відео)