Купити квартиру в Дніпрі

За яких умов можлива відмова у перевезенні та висадка з поїзду – про це варто знати пасажирам

За яких умов можлива відмова у перевезенні та висадка з поїзду – про це варто знати пасажирам

За деяких умов можлива відмова у перевезенні та висадка з поїзду пасажира. Про що варто знати українцям під час поїздки

Про це повідомляють «Новини України – НСН» з посиланням на затверджені правила Міністерства транспорту та зв’язку України.

Причини відмови у перевезенні або висадки пасажира

Одна з причин – нетверезий стан

Так, якщо пасажир перебуває у явно вираженому нетверезому стані та порушує при цьому правила проїзду і громадського порядку, заважає спокою інших пасажирів. В такому випадку йому можуть відмовити в перевезенні або висадити з поїзда.

Зазначається, що відмова в посадці або висадка такого пасажира здійснюється провідником (стюардом) вагона або посадовими особами, які виконують службові обов’язки, а у разі вияву непокори – поліцейськими.

За яких умов можлива відмова у перевезенні та висадка з поїзду – про це варто знати пасажирам

За яких умов можлива відмова у перевезенні та висадка з поїзду – про це варто знати пасажирам

Захворювання пасажира

Також причиною на відмову у перевезенні є захворювання пасажира, що призводить до порушення спокою інших, а можливості помістити його окремо немає. Таке рішення проходить за обов’язкової участі представників лікарсько-медичного персоналу і тільки на тій станції, де є відповідні лікарняно-медичні заклади.

“Порядок повернення (або неповернення) проїзних документів за нездійснену поїздку в таких випадках встановлюється Правилами”, – зазначається у правилах Міністерства транспорту та зв’язку України.

Варто зауважити, що якщо пасажира видаляють з поїзда в непритомному стані, то його речі разом з проїзним документом передають начальнику вокзалу (станції), де була здійснена його висадка згідно з актом, складеним начальником поїзда або стюардом та підписаним начальником поїзда, начальником вокзалу (станції) та пасажиром, який їде у цьому вагоні.

Повернення речей та продовження поїздки

Після одужання пасажиру повертають його речі та вартість проїзду за непрослідувану відстань, однак вартість плацкарти не повертається.

Якщо ж пасажир побажає продовжити поїздку, то проїзний документ і лікарняний лист чи довідка медичного закладу пред’являються в касу для оформлення проїзду.

У випадку, якщо багаж хворого пасажира був залишений у поїзді, коли його висадили, речі повертається безоплатно до станції висадки на підставі телеграми начальника вокзалу.

Однак, у разі виявлення перевезення пасажиром заборонених до перевезення предметів та речовин і відмові видалити їх з поїзда, на проїзних документах проставляється відмітка “Неправильне перевезення ручної поклажі”.

Правила перевезення громадян чітко визначають, як повинен поводиться пасажир під час користування транспортом. За певні порушення йому можуть виписати штраф.

Ще новини України: В Україні впроваджують е-квиток для транспорту – деталі законопроекту

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×