Реєстрація безробітних в Україні змінилася. Які нововведення додали до порядку взяття на облік осіб, які шукають роботу
З травня 2023 року в Україні почали діяти зміни в Порядку реєстрації, перереєстрації, зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.
Що саме змінилося, розповіли на сторінці “Юридичного порадника для ВПО” у Facebook. Про це розповідає НСН.
Що змінилося для безробітних в Україні
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №446 облік осіб, які шукають роботу, проводиться будь-яким обраним ними центром зайнятості незалежно від наявності або відсутності у таких осіб задекларованого чи зареєстрованого місця проживання.
Це означає, що відтепер подача витягу про місце проживання не вимагається.
Реєстрацію, перереєстрацію зареєстрованих безробітних, припинення реєстрації під час дії воєнного стану можна здійснити під час безпосереднього відвідування центру зайнятості чи в електронній формі через:
- портал “Дія”
- додаток “Дія”
- у разі технічної можливості в електронній формі – засобами офіційного вебсайту Державного центру зайнятості
- за допомогою технічних засобів електронних комунікацій з використанням електронного підпису
В Україні змінилася реєстрація безробітних
Під час воєнного стану особам, які подають заяви на отримання певних послуг у центрі зайнятості та перебувають на територіях, на яких ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окупованих РФ, не потрібно подавати всі документи, які додають за стандартною процедурою
Проте безробітний повинен подати такі документи під час першого відвідування центру зайнятості, де він зареєстрований, після припинення чи скасування воєнного стану.
Зміни для ВПО та біженців
Якщо ви маєте статус ВПО, але у вас немає необхідних для надання статусу безробітного документів, ви можете отримати його без вимог, які застосовуються за звичайної процедури.
У разі виїзду за кордон безробітний повинен протягом трьох робочих днів до дня перетину кордону повідомити кар’єрному раднику про виїзд за межі України. У додатку до персональної картки зроблять відповідний запис.
Якщо ж ви перебуваєте за кордоном понад 30 календарних днів, вам потрібно подати до центру зайнятості відповідну заяву про припинення реєстрації як безробітного.
Зміни для пенсіонерів
Право на достроковий вихід на пенсію за віком мають особи, які втратили роботу, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року. Ця норма діє за таких умов:
- реєстрація особи у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення
- відсутність для особи протягом семи календарних днів відповідної роботи відповідно до статті 46 Закону України “Про зайнятість населення”
- наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі
Ще новини України: Як рахується страховий стаж для безробітних українців – пояснення ПФУ