Купити квартиру в Дніпрі

В Україні виявлено фальсифікат морозива: як відрізнити натуральний продукт від підробки

В Україні продають фальсифікат морозива. Є певні критерії вибору, на які слід звертати увагу. Як відрізнити натуральне морозиво від підробки

Сьогодні в Україні продають морозиво від десятків українських і закордонних виробників. Розібратись у такому розмаїтті назв і смаків дуже непросто. І ще важче – відрізнити якісний продукт від фальсифікату. Та все ж, є деякі ознаки, за якими можна відрізнити якісне морозиво від небезпечної підробки. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Морозиво можна зустріти у будь-яких упаковках, різних обгортках, різної ваги та різного терміну придатності. На що слід звернути увагу при виборі продукту.

фальсифікат морозива в Україні

Склад морозива. Якісний продукт має складатись лише з натуральних інгредієнтів. Якщо це не так, то значить перед вами – підробка, яка може бути не лише не смачною, але й небезпечною для здоров’я. Отже, якісне натуральне морозиво має бути виготовлене з коров’ячого молока або вершків із невеликим вмістом домішок.

Форма. Морозиво не терпить розморожування і повторного заморожування. Розпізнати продукт, який вже розморожували, доволі просто. Воно втрачає свою форму: із круглого стає пласким або має неоднакову товщину (якщо воно “від природи” було пласким). Такий, повторно заморожений, продукт може бути небезпечним для здоров’я.

В Україні виявлено фальсифікат морозива: як відрізнити натуральний продукт від підробки

Жирність. Для певних видів морозива є свої стандарти жирності, яких виробники мають дотримуватись і вказувати на упаковці. Жирність молочного морозива – до 7,5%, вершкового – від 8 до 11,5%, пломбіру – від 12 до 20%.

Консистенція. Якісне морозиво має бути однорідної консистенції. За винятком включень, які в ньому передбачені за рецептурою (шматочки шоколаду, горіхи, фрукти тощо). Воно не повинно містити у собі крупинки відокремленого застиглого жиру або льоду. Перевірити його за цим критерієм дуже просто. Треба вийняти його з морозилки та відламати шматочок. Якщо це легко вам вдалося, і зріз морозива однорідний, то перед вами – якісний продукт.

Тривалість танення. Якщо морозиво у теплому приміщенні швидко розтануло, можете не сумніватись: ви купили фальсифікат. Якісний продукт тане поступово, разом із глазур’ю і значно довше, ніж неякісний.

Ціна. Якісний продукт дешевим бути не може. Адже компоненти, які до нього входять, нині дорогі. Крім того, виробникам треба дотриматись технології виготовлення, а згодом і технології зберігання. Усе це потребує коштів. Якщо перед вами – підозріло дешеве морозиво, то можете не сумніватись: це – фальсифікат. У ньому замість вершків можна зустріти пальмову або кокосову олію, незрозумілі консерванти або ще якусь небезпечну екзотику з таблиці Менделєєва. Отже, спокушатись дешевою ціною морозива не варто.

Фальсифікат оливкової олії – як швидко відрізнити натуральний продукт від підробки

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×