Купити квартиру в Дніпрі

Перехід на зимовий час – коли саме переводити стрілки годинника у 2023 році

Україна традиційно здійснює перехід на зимовий час в жовтні. Таким чином збільшується проміжок денного часу та збільшується раціональність використання електроенергії. Коли саме переводити годинники у цьому році

Українцям розповіли, коли потрібно буде переходити на зимовий час 2023 року.

Про це повідомляє НСН з посиланням на «Хвиля».

Так, стрілки годинника в Україні переводять двічі на рік – восени та навесні. Це відбувається для відповідності біологічного часу календарному та економії електроенергії. Зокрема, на літній час українці переходять в останню неділю березня о 3 годині ночі. А ось на зимовий час переходять у останню неділю жовтня о четвертій годині ранку.

Таким чином, українці переведуть стрілки годинника на годину назад 29 жовтня о 4:00.

Це відбувається у неділю, щоб люди могли легше звикнути до нового часу. При цьому слід пам’ятати, що час у старих мобільних телефонах і механічних годинниках потрібно переводити самостійно.

Перехід на зимовий час – коли саме переводити стрілки годинника у 2023 році

Перехід на зимовий час – коли саме переводити стрілки годинника у 2023 році

Історія переходу на зимовий час

Вперше практику переведення годинників двічі на рік упровадили у Британії в далекому 1908 році. До нас тенденція раціонального використання часу дійшла набагато пізніше, а саме у 1981 році.

Вже за часів незалежності, у 1996 році, рішенням Кабінету міністрів було регламентовано перехід на “літній” та “зимовий” час на державному рівні.

Як мінімізувати стрес для організму

Переведення часу найбільш шкідливе для літніх людей, адже вони сприймають навіть невеликі зміни значно важче ніж молодші люди.

Також багато проблем виникає у людей, що звикли жити за графіком та лягають й встають з ліжка приблизно в один й той самий час.

Лікарі радять заздалегідь намагатися трошки раніше лягати та раніше вставати з ліжка, аби перехід на “зимовий” час був якомога безболісним.

Ще новини України: Військовий облік для жінок з 1 жовтня – юрист пояснив, кого саме це стосується

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×