Пенсіонери отримають доплати до пенсій: коли і скільки

Кабінет міністрів затвердив законопроект, який передбачає додаткові виплати пенсіонерам

Кабмін затвердив законопроект «про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році і надалі». Він передбачає додаткові виплати пенсіонерам від 70 років і тим, хто має великий трудовий стаж.

Про це йдеться в постанові від 15 вересня 2021 року №963, оприлюднену на Урядовому порталі. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті UA.NEWS

Постанова стверджує, що з 1 жовтня 2022 року пенсіонери від 70 до 75 років отримуватимуть щомісячну надбавку до пенсії в розмірі до 300 гривень.

Уточнюється також, що законопроект передбачає встановлення з 1 жовтня 2022 року пенсіонерам старше 70 років, розмір пенсії яких не досягає 3000 гривень, додаткових виплат:

  • при наявності страхового стажу не менше 35 років у чоловіків і 30 років у жінок-доплати до 3000 гривень,
  • при наявності страхового стажу менше 35 років у чоловіків і 30 років у жінок – доплати до розміру, пропорційному готівковому страховому стажу.

При цьому у пенсіонерів, які мають необхідний страховий стаж (25 років чоловіка і 20 років жінки), пенсійна виплата не може бути меншою:

  • у пенсіонерів віком 80 років і більше-2600 гривень,
  • у пенсіонерів віком 70-80 років – 2500 гривень.

Крім того, з 1 грудня 2022 року пенсіонерам, яким не виповнилося 70 років і які отримують пенсію в розмірі до 2500 гривень і не працюють, передбачено встановлення:

  • при наявності страхового стажу не менше 35 років у чоловіків і 30 років у жінок-доплати до 2500 гривень,
  • при наявності страхового стажу менше 35 років у чоловіків і 30 років у жінок – доплати до розміру, пропорційному наявному страховому стажу.

В Пенсійному фонді України уточнили, як українці отримуватимуть пенсії восени. У відомстві спростували масове переведення одержувачів пенсій на банківське обслуговування з 1 вересня поточного року.

«Враховуючи зазначене, пенсіонери і після 1 вересня за бажанням будуть продовжувати отримувати пенсії через АТ «Укрпошта» з доставкою додому або в поштових відділеннях, незалежно від свого віку, стану здоров’я (наявності інвалідності) або потреби в постійному сторонньому догляді. Оплату послуг доставки пенсій здійснює за встановленими тарифами Пенсійний фонд України», – йдеться в повідомленні.

 

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Хто отримає відразу 10 виплат при виході на пенсію – названа категорія українців

Як перевірити свій стаж – розповіли у пенсійному фонді

В Україні зміниться розмір і принцип нарахування мінімальної зарплати – які види доплат виключать з «мінімалки»

 

 

 

To Top