152
Україна
152

Мережа «МегаМаркет» наразилася на критику через пакування овочів та фруктів – подробиці

2534252 plastic

Мережа супермаркетів «МегаМаркет» наразилася на критику через надмірне використання пластикової упаковки для фруктів та овочів. На це звернули увагу користувачі соцмереж

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Главком.

«Мережа магазинів «МегаМаркет» вирішила, певно, встановити рекорд з об’ємів продукування неперероблюваних пластикових відходів. Бо не можна по іншому пояснити пакування кожної морквини чи помідора у пластиковий контейнер та стрейч-плівку», – написав користувач Facebook Олександр Соколенко, уточнивши, що йдеться про магазин на вулиці Антоновича, 50 у Києві.

Мережа «МегаМаркет» наразилася на критику через пакування овочів та фруктів - подробиці

Чоловік також звинуватив мережу магазинів у систематичному порушенні закону 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Як видно з оприлюднених фото, усі види овочів та фруктів, а також морепродукти розподілені в індивідуальні упаковки невеликого обсягу.

2310 big 1

2311 big

2312 big

2313 big

2314 big

2315 big

2316 big

2317 big

2318 big

2319 big

2320 big

2321 big

в Україні набула чинності ухвала Кабміну про мінімальні ціни на пластикові пакети. За правилами, продавати кульки без ручок та бічних складок не можна дешевше 2 грн, а з ручками та складками – 3 грн.

Але нова ухвала уряду стосується виключно пакетів завтовшки 50 мікрометрів (мкм). Тобто в цю категорію потрапляють лише порівняно великі «маєчки», а не ті, що зазвичай висять в овочевих відділах супермаркетів. Проте «овочеві» кульки теж не можна надавати безкоштовно – така норма діє ще з 10 грудня 2021 року.

Тому великі торгові мережі ще на початку зими встановили символічні ціни на маленькі пакетики від 1 коп. у «Варусі» до 12 коп. в АТБ. Коли стали відомі подробиці ухвали Кабміну про мінімальні ціни, ці ціни міняти не стали. Наприклад, у чеку з «Фори» від 1 лютого значиться пакетик за 10 коп.

Раніше повідомлялося, що відома мережа супермаркетів здивувала цінами на абрикоси. Дороговизну окремих овочів та фруктів у «Сільпо» намагаються замаскувати за допомогою хитрих маркетингових ходів.

В Україні очікується дефіцит овочів: які продукти зникнуть з полиць магазинів

To Top