Гострі страви мають протизапальну дію. Вони сприяють нормалізації ваги та артеріального тиску. Але не всі гострі страви корисні для організму. Численні дослідження відкрили властивості гострих страв
За словами дієтолога є наукові дослідження, які доводять, що гостра їжа має антиоксидантну, антиканцерогенну та протизапальну дію. Вона сприяє нормалізації ваги, знижує рівень поганого холестерину, нормалізує артеріальний тиск. Але дослідження, проведене в Китаї, в якому брали участь близько 4,5 тисяч людей, показало, що при щоденному вживанні близько 50 грамів перцю люди скаржилися на погіршення когнітивних здібностей. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті storinka.com.ua
“Гостра їжа має зігріваючий ефект, але використовувати її як малину або мед для збільшення потовиділення під час простудного захворювання не рекомендується, продовжила дієтолог. Справа в тому, що гостре дратує верхні дихальні шляхи та провокує кашель”,- пояснила вона.
“Речовини, які містяться в гострій їжі, наприклад, капсаїцин і піперин у перці, впливають на рецептори, які зазвичай активуються при дуже високій температурі. Сигнал надходить у мозок, і мозок сприймає гостру їжу як підвищення температури. Відповідно, посилюється кровообіг, потовиділення, може спостерігатися сльозотеча з носа, з очей. Оскільки гостра їжа має сильну подразнювальну дію на слизові, на верхні дихальні шляхи, на шкіру, вона протипоказана при кашлі. Якщо будь-яка хвороба в гострій фазі – гострої їжі краще уникати”, –наголосила дієтолог Маргарита Арзуманян. .
Серед хронічних захворювань протипоказанням для гострої їжі є порушення у роботі шлунково-кишкового тракту (ЖКТ), продовжила вона.
Чим корисні сухофрукти для організму людини
Незвичайні продукти, які корисні для схуднення
Напій, який допоможе знизити рівень холестерину і цукру в крові