Купити квартиру в Дніпрі

Як краще звільнитися з роботи, щоб швидше отримати допомогу з безробіття

При звільненні з роботи варто дотримуватися певної процедури, щоб якнайшвидше отримати допомогу з безробіття

Звільнення з роботи за угодою сторін (стаття 36 КзПП) допоможе якомога швидше отримати допомогу з безробіття.

Про це розповідає НСН

Так, уже з восьмого дня з дати звільнення звільнений працівник може отримувати допомогу з безробіття. Це гарантує закон “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття”.

Однак якщо працівник звільнився за власним бажанням, на таку допомогу можна розраховувати лише по закінченню тримісячного терміну з дати постановки на облік у службі зайнятості.

Тому при звільненні з роботи варто дотримуватися певної процедури.

Найголовніше — вам необхідно написати відповідну заяву на ім’я керівника підприємства чи установи, де ви працюєте. Ця заява має містити підстави, на яких ви просите звільнити вас з роботи.

Як краще звільнитися з роботи, щоб швидше отримати допомогу з безробіття

Як негайно отримати допомогу з безробіття при звільненні з роботи

Якщо ви обираєте для звільнення статтю 38 КзПП, то враховуйте нюанс про двотижневий термін, якщо ваш випадок не підпадає під обставини, перелічені у цій же статті.

Якщо ви хочете звільнитися за статтею 36 КзПП, то угода сторін передбачає, що заяву писати не обов’язково — для кадровиків досить наказу по підприємству.

Тобто не дивуйтеся, якщо вам скажуть, що заява не потрібна. Однак зазвичай відділ кадрів таку заяву вимагає задля впорядкування своєї документації, це не є порушенням закону, тому не відмовляйтеся від її написання.

Заяву про звільнення необхідно зареєструвати в належний спосіб — чітко зафіксувати дату її надходження роботодавцю, оскільки саме від цієї дати відраховуються всі терміни (зокрема, й двотижневий термін попередження про звільнення).

Тому заяву необхідно писати у двох екземплярах і при здачі у відділ кадрів, секретаріат чи приймальню вимагати поставити на вашому екземплярі відмітку про реєстрацію.

Якщо це відмовляються робити, то просто підіть до найближчого відділення Укрпошти та відправте заяву рекомендованим листом з повідомленням про вручення й описом вкладення на юридичну адресу вашого підприємства.

Конкретну дату звільнення не проставляйте, оскільки у такому разі дата отримання відповідальним працівником підприємства рекомендованого листа в поштовому відділенні під підпис і буде датою повідомлення роботодавця про звільнення.

Джерело

Новини України:

Як підтвердити стаж роботи, коли запис у трудовій відсутній – пояснення

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×