При звільненні з роботи варто дотримуватися певної процедури, щоб якнайшвидше отримати допомогу з безробіття
Звільнення з роботи за угодою сторін (стаття 36 КзПП) допоможе якомога швидше отримати допомогу з безробіття.
Про це розповідає НСН
Так, уже з восьмого дня з дати звільнення звільнений працівник може отримувати допомогу з безробіття. Це гарантує закон “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття”.
Однак якщо працівник звільнився за власним бажанням, на таку допомогу можна розраховувати лише по закінченню тримісячного терміну з дати постановки на облік у службі зайнятості.
Тому при звільненні з роботи варто дотримуватися певної процедури.
Найголовніше — вам необхідно написати відповідну заяву на ім’я керівника підприємства чи установи, де ви працюєте. Ця заява має містити підстави, на яких ви просите звільнити вас з роботи.
Як краще звільнитися з роботи, щоб швидше отримати допомогу з безробіття
Якщо ви обираєте для звільнення статтю 38 КзПП, то враховуйте нюанс про двотижневий термін, якщо ваш випадок не підпадає під обставини, перелічені у цій же статті.
Якщо ви хочете звільнитися за статтею 36 КзПП, то угода сторін передбачає, що заяву писати не обов’язково — для кадровиків досить наказу по підприємству.
Тобто не дивуйтеся, якщо вам скажуть, що заява не потрібна. Однак зазвичай відділ кадрів таку заяву вимагає задля впорядкування своєї документації, це не є порушенням закону, тому не відмовляйтеся від її написання.
Заяву про звільнення необхідно зареєструвати в належний спосіб — чітко зафіксувати дату її надходження роботодавцю, оскільки саме від цієї дати відраховуються всі терміни (зокрема, й двотижневий термін попередження про звільнення).
Тому заяву необхідно писати у двох екземплярах і при здачі у відділ кадрів, секретаріат чи приймальню вимагати поставити на вашому екземплярі відмітку про реєстрацію.
Якщо це відмовляються робити, то просто підіть до найближчого відділення Укрпошти та відправте заяву рекомендованим листом з повідомленням про вручення й описом вкладення на юридичну адресу вашого підприємства.
Конкретну дату звільнення не проставляйте, оскільки у такому разі дата отримання відповідальним працівником підприємства рекомендованого листа в поштовому відділенні під підпис і буде датою повідомлення роботодавця про звільнення.
Новини України:
Як підтвердити стаж роботи, коли запис у трудовій відсутній – пояснення