Електронний рецепт містить призначення конкретних ліків пацієнту. Українцям нагадали, скіль діє е-рецепт
Електронний рецепт створюється в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) на основі медичних записів про стан здоров’я пацієнта. Який термін дії е-рецепту.
Як отримати електронний рецепт та скільки він діє розповідають Новини України-НСН з посиланням на МОЗ.
Термін дії має е-рецепт на “Доступні ліки”:
30 календарних днів – на ліки за програмою реімбурсації від серцево-судинних захворювань, цукрового та нецукрового діабету, хвороб нижніх дихальних шляхів тощо;
30 календарних днів – на лікарські засоби за програмою реімбурсації для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді;
30 календарних днів – на медичні вироби за програмою реімбурсації (тест-смужки для індивідуального глюкометра для визначення рівня глюкози в крові);
10 днів – на наркотичні лікарські засоби.
Термін дії електронного рецепту на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт, становить 90 днів.
Електронний рецепт на ліки – скільки діє та як отримати
Як отримати електронний рецепт
1. У системі повинні бути зафіксовані діагноз та призначення лікаря.
2. Варто обговорити з лікарем можливість виписати електронний рецепт дистанційно. У електронній медичній картці повинен бути вказаний актуальний номер телефону.
3. З лікарем можна зв’язатися у зазначений час. Способи зв’язку: робочий телефон, електронна пошта або будь-який зручний месенджер.
4. При формуванні е-рецепта лікарем пацієнт отримує СМС з номером рецепта та кодом погашення.
5. Оберіть аптеку, яка відпускає ліки за е-рецептом.
6. У аптеці пред’явіть фармацевту номер та код погашення рецепта. Потім можна обрати лікарський засіб, призначений лікарем.
МОЗ попереджає, що якими б звичними та безпечними не здавалися рецептурні ліки, неправильне застосування їх може спричинити виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання.
Ще новини України: У яких випадках можуть виписати паперовий лікарняний – пояснили у МОЗ