Україна

Державний Приватбанк знову може стати приватним під час війни

172388

Військовий час диктує інші правила для функціонування підприємств. У звязку з цим державний Приватбанк знову може стати приватним. Навіть більше, він може повернутися до свого колишнього власника Ігоря Коломойського

Рада ухвалила закон, який допоможе йому повернути контроль над ПриватБанком. Йдеться про законопроект №7176, який Рада проголосувала у другому читанні учора, 1 квітня. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Цей закон, зокрема, дозволяє звільняти членів наглядової ради держпідприємств у випадку, якщо вони не прибули на своє місце роботи на вимогу органу, який управляє підприємством. Іншими словами, члени наглядової ради повинні бути у тому ж місці, де знаходиться і керівництво підприємством. При цьому їм надається 48 годин для того, щоб прибути на потрібне місце.

Державний Приватбанк знову може стати приватним під час війни

Багато експертів вважають, що цей закон дозволить позбутися іноземців у наглядових радах українських державних компаній і банків. Причому деякі противники ухваленого закону вбачають у цьому корупційні ризики. Вони вважають, що непідкупних іноземних спостерігачів тепер можна буде замінити нашими, більш зговірливими, співвітчизниками.

Зокрема, в опонентів прийнятого закону найбільше побоювань викликає державний ПриватБанк, який давно і поки що безуспішно намагається повернути під свій контроль його колишній власник Ігор Коломойський.

Такі побоювання висловив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, а також один із лідерів “Демсокири” Антон Швець.

“Тепер Ігор Коломойський зможе замінити непідкупних іноземних членів Наглядової Ради Приватбанку, перед судом у Лондоні на, як він каже, зрозумілих йому людей”, – висловився Швець.

Якщо Коломойський “відіжме” собі ПриватБанк, то на цьому Україна втратить 3 мільярди доларів, попереджає політик. При цьому він дивується, навіщо потрібно членам наглядової ради держпідприємств фізично бути присутнім у місці знаходження самого підприємства або його правління. Адже досі наглядові поради збиралися онлайн, і це не заважало їхній діяльності.

Та очевидно, що військовий час диктує інші правила для функціонування підприємств. І, очевидно, присутність членів правління безпосередньо в країні, де знаходиться це підприємство, цілком виправдана.

Що може бути з виплатою пенсії під час війни

To Top