Яка реальна ціна українського газу – розповів перед звільненням директор «Нафтогазу»

Головний виконавчий директор «Нафтогазу» Отто Ватерландер перед звільненням розповів, яка реальна і ринкова вартість українського газу, передає NNS, посилаючись на Главком.

Ватерландер розповів, скільки коштує видобуток газу для «Нафтогазу» і за якою ціною його можна було б реалізовувати на ринку.

Отто Ватерландер звільнився із «Нафтогазу» через те, що уряд не збирається звільняти Юрія Вітренка з посади голови правління держкомпанії. Про це він заявив сам.

Юрій Вітренко

Також він повідомив, що разом із ним може звільнитися й фінансовий директор «Нафтогазу» Петер ван Дріл.

Крім того, у інтерв’ю Ватерландер розповів, скільки коштує видобуток газу для «Нафтогазу». За його словами, собівартість газу близько 1 грн за кубометр. А продає українським домогосподарствам та підприємствам теплокомуненерго по 7 грн за кубометр газу.

«Якби «Нафтогаз» продавав газ на ринку іншим споживачам, то міг би заробити більш ніж 20 грн за кубометр. Ми нехтуємо цими 13 грн, щоб забезпечити потреби населення та підприємств теплокомуненерго», – пояснив Ватерландер.

Однак він зазначив, що не потрібно плутати це зі списуванням боргів, які були результатом режиму ПСО в останні роки. Ватерландер наголосив, що видобування газу генерує прибутки для країни.

Ватерландер зазначив, що наглядова рада просила його не йти у відставку і він був із цим згодний.

«Сьогодні, коли пройшло майже п’ять місяців, стає зрозуміло, що, незважаючи на всі юридичні моменти, судові рішення, позицію наших закордонних партнерів щодо незаконності призначення Вітренка, уряд уже нічого не робитиме. Я не хочу бути частиною цієї нелегальної гри», – зазначив Ватерландер.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Нафтогаз пояснив українцям, як можна заощадити на оплаті за газ взимку

Тарифи на тепло і гарячу воду можуть злетіти на 30-40%

Тарифи для населення: українцям назвали, якими будуть “зимові” ціни на газ

To Top