У Варшаві відбулась зустріч за участі заступника українського міністра Сергія Деркача та державного секретаря польського мінінфраструктури Рафала Вебера, а також уповноваженої з питань польсько-українського співробітництва Ядвіги Емілевич і представників міністерства фінансів і міністерства внутрішніх справ Польщі.
Один КПП відкриють для порожніх вантажівок
Серед погоджених ними заходів – відкриття контрольно-пропускного пункту (КПП) “Угринів-Долгобичув” для проїзду порожніх вантажівок, аби збільшити пропускну спроможність кордону та зменшити навантаження на інші пункти пропуску.
В українській електронній системі “єЧерга” створять окремі паси для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску “Ягодин-Дорогуськ” і “Краківець-Корчова” та запустять пілотний проєкт з реєстрацією в системі безпосередньо перед перетином кордону на пункті “Нижанковичі-Мальховіце”.
“Транспортний безвіз” – не на порядку денному
У міністерстві запевнили, що скасування угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Європейським Союзом (“транспортний безвіз”), яке є основною умовою польських перевізників, не було на порядку денному і не обговорювалось.
Там також наголосили, що вимога польських страйкарів щодо функціонування КПП “Угринів-Долгобичув” і “Нижанковичі-Мальховіце” лише для зареєстрованого в ЄС транспорту – неприйнятна.
Українські водії призупинили голодування
Як повідомляє “Суспільне”, після перемовин з поляками за участі консула українські водії вантажівок на пункті пропуску “Краківець-Корчова” призупинили оголошене зранку 1 грудня голодування.
За даними видання, станом на 16:00 протестувальники та водії домовилися про те, що через пункт пропуску будуть проїжджати сім авто на годину, а гуманітарні та військові вантажі, рухатимуться поза чергою. Водночас українські перевізники готові поновити голодування у разі, якщо польська сторона порушить домовленості до 3 грудня.
Блокування кордону Україна-Польща – що про це відомо
Польські далекобійники з 6 листопада блокують українські вантажівки на трьох КПП, а з 23 листопада – на чотирьох. Так вони демонструють протест проти нібито “недобросовісної конкуренції” з боку українських водіїв і домагаються, зокрема, скасування “транспортного безвізу”.
“Транспортний безвіз” запровадили в липні 2022 року для допомоги Україні з альтернативними маршрутами експорту після повномасштабного вторгнення Росії. Дію угоди нещодавно продовжили до червня 2024 року. З початку блокади кордону в Європейській Комісії вже неодноразово погрожували польській владі покаранням за порушення законодавства ЄС.
Ще новини України і світу: У Словаччині перевізники погрожують приєднатися до блокади українського кордону