Купити квартиру в Дніпрі

Німеччина передала Україні непридатні до бою БТР за потрійною ціною – Bild

непридатні до бою БТР

Журналісти видання Bild провели розслідування та виявили, що Міністерство оборони Німеччини передало Україні непридатні до бою БТР BATT UMG і це сталося за завищеними цінами. Про це йдеться у статті видання, передає НСН.

Німеччина передала Україні непридатні до бою БТР за потрійною ціною

У травні уряд ФРН анонсував надання Україні 66 бронетранспортерів APC, вироблених німецьким концерном FFG. Ці бронетранспортери вагою 10 тонн були розроблені в США і випускаються в різних країнах світу. Постачання розпочалися у жовтні, а ЗСУ вже отримали 48 таких машин.

За даними BILD, вони виявилися абсолютно непридатними для передової в Україні та взагалі для використання у бойових умовах.

“У них тонка обшивка, немає протимінної та осколкової броні від артилерійського, ракетного та мінометного вогню. Поставлені APC захищають лише від ручної зброї та підходять для тилових операцій”, – йдеться у повідомленні.

Експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Репке з’ясував, що спочатку Міноборони ФРН обирало між легкими машинами від FFG та важкими Fuchs від Rheinmetall. Перші обрали, аргументуючи, “як найбільш економічне рішення, яке, до того ж, швидко доступне”.

Цікаво, що у Міноборони ФРН посилаються на Київ, говорячи, що “посилений протимінний захист тоді не вимагала Україна”. Тим часом анонімний український чиновник розповів BILD, що, “звичайно, ми хотіли б машини з протимінним захистом”, але “німецька сторона їх не пропонувала”.

Як вдалося з’ясувати під час розслідування, німецька FFG передала замовлення на всі 66 машин американському підряднику The Armoured Group (TAG). У результаті всі БТР зібрали на заводі TAG в ОАЕ. Звідти броньовики доправили до України із зупинкою в Німеччині. Жоден БТР був зібраний у Німеччині. Ціни держпідряду були завищені втричі: на світовому ринку бронемашини APC від TAG коштують близько 200 000 євро, а Міноборони ФРН заплатило за них 600 000 євро за одну машини.

Раніше ми писали: В Україні стрімко дорожчає цибуля: які ціни будуть в березні

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×