Глава Кремля Володимир Путін хоче відокремити Пригожина від керівництва ПВК «Вагнер»
Російський диктатор Володимир Путін планує зберегти приватну військову компанію (ПВК) «Вагнер» навіть після збройного повстання, однак прагне відокремити її ватажка Євгена Пригожина.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), інформує НСН.
Як зазначається, глава Кремля в інтерв’ю російському агентству «КоммерсантЪ» підтвердив, що 29 червня він зустрічався з Пригожиним і 35 командирами «вагнерівців».
Путін заявляв, що він запропонував бойовикам ПВК можливість служити під командуванням командира з позивним «Седой», який командував «вагнерівцями» протягом останніх 16 місяців.
На думку аналітиків, це знову підтвердило те, що Кремль прагне зберегти «Вагнера» як згуртовану бойову силу, відокремлену від Пригожина.
Також Путін стверджував, що багато командирів «вагнерівців» нібито кивали у відповідь на його пропозицію, але Пригожин цього не помітив і сказав, що його найманці не погоджуються з рішенням.
«Путін, ймовірно, підкреслив інакшу реакцію Пригожина для того, щоб показати його як проблему, на відміну від лояльних командирів «вагнерівців», – припускають фахівці.
Водночас військовий злочинець і колишній російський офіцер Ігор Гіркін зазначив, що те, як Путін описав зустріч 29 червня, говорить про те, що глава Кремля поступився вимогам Пригожина, але остаточний результат тієї зустрічі незрозумілий.
Відповідаючи на пряме питання пропагандистів про майбутнє угруповання «Вагнера» як бойової одиниці, Путін продовжував підтримувати абсурдне судження про те, що в РФ нібито юридично не існує приватних військових компаній.
Крім того, прессекретар Пентагону бригадний генерал Пет Райдер заявив 14 липня, що «вагнерівці» не беруть участі у військових операціях в Україні у якихось суттєвих допоміжних чи бойових ролях.
Аналітики ISW додали, що раніше вже зустрічали російські джерела, які підтверджували дані про те, що сили ПВК «Вагнер» уже не воюють в Україні.
Інші висновки ISW
Білоруський уряд і незалежні джерела підтвердили що інструктори «Вагнера», які раніше були направлені в Африку, прибули на полігони в Білорусі.
Звільнення колишнього командувача 58-ї загальновійськової армії генерал-майора Івана Попова продовжує викликати різке обурення російського військового командування та цивільного керівництва.
14 липня ЗСУ продовжували контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту та досягли успіхів на деяких із низ.
14 липня росіяни завдали ще одну серію ударів з безпілотників «Шахед» по території України.
Російська влада затримала колишнього співробітника Федеральної служби безпеки Росії Михайла Полякова, який є адміністратором кількох популярних телеграм-каналів, що висвітлюють внутрішню політику Кремля.
Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний визнав, що ЗСУ ведуть кампанію блокування російських військових об’єктів на території Росії.
Російські та українські війська продовжували обмежені наземні атаки на лінії Сватове – Кремінна.
ЗСУ продовжували наземні атаки та просунулися навколо Бахмута.
Українські та російські сили здійснили обмежені наземні удари на лінії Авдіївка – Донецьк.
Сили оборони продовжували контрнаступальні операції вздовж західного кордону Донецької та східної Запорізької областей і досягли обмежених успіхів.
ЗСУ продовжували контрнаступальні дії на заході Запорізької області та просувалися на цьому напрямку.
Росія продовжує зусилля, ймовірно, спрямовані на те, щоб високі офіцери залишилися на своїх посадах без спеціальних виключень щодо пенсійного віку.
Російська окупаційна влада продовжує намагатися консолідувати адміністративний контроль над окупованими територіями шляхом маніпулювання вимогами щодо проживання та примусової паспортизації окупованого населення.
Ще новини України: Чому пригожин передумав штурмувати Москву, розповіли в ISW