Путін написав статтю українською “про історичну єдність росіян та українців”

Президент Росії Володимир Путін написав статтю під назвою «Про історичну єдність росіян та українців», у якій знову намагається спростувати українську державність та звинуватити у війні на Донбасі країни Заходу.

Статтю оприлюднили на сайті Кремля українською та російською мовами, передає Громадське, інформує NNS.

Так, щоб пояснити «єдність» українців та росіян, Путін намагається апелювати до історії. Він згадує Київську Русь, Велике Князівство Литовське та інші епохи української історії, намагаючись нівелювати будь-які прагнення українців до незалежності.

Він заявляє, що наприкінці 19 століття Австро-Угорщина вдавалася до репресій галичан, яких запідозрювали у лояльності до Москви. На думку Путіна, Українська Народна республіка є прикладом того, «наскільки несталими були різноманітні квазідержавні утворення» українців на початку 20 століття.

«Сучасна Україна — цілком і повністю дітище радянської епохи. Ми знаємо і пам’ятаємо, що значною мірою вона створювалася за рахунок історичної Росії»,йдеться у тексті.

Водночас Путін запевняє, що під час написання статті керувався відкритими документами, які містять добре відомі факти.

Читайте ще: “Вузьколобі” українці, Медведчук “націоналіст”, зустріч з Зеленським: про що говорив Путін під час “прямої лінії”

Далі російський президент розповідає, як Росія нібито підтримувала Україну після здобуття незалежності, а також запевняє, що після розпаду СРСР стан української економіки лише погіршився.

Крім того, Путін наголосив, що Захід ще до 2014 року втягував Київ «до небезпечної геополітичної гри, мета якої — перетворити Україну на бар’єр між Європою і Росією, на плацдарм проти Росії».

За словами російського президента, після 2014 року влада в Україні розпочала утиски російськомовного населення та російської церкви, а «патріотом України зараз оголошується лише той, хто ненавидить Росію».

«Впевнений, що справжня суверенність України можлива лише в партнерстві з Росією. Наші духовні, людські, цивілізаційні зв’язки формувалися протягом століть, сягають до тих же витоків, загартовувалися спільними випробуваннями, досягненнями й перемогами»,резюмував Путін.

Також ми писали: У Путіна з’явилася нова стратегія щодо України – Клімкін

To Top