У Путіна з’явилася нова стратегія щодо України – Клімкін

У президента Росії Володимира Путіна з’явилася нова стратегія щодо України.

Таку думку 5 липня в ефірі телеканалу “Україна 24” висловив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Гордон, інформує NNS.

“Проект закону, внесений до Держдуми, з паспортизації українців на основі самоідентифікації, так само як і білорусів, є частиною цієї стратегії. Нова стратегія нацбезпеки, де нас називають “братнім народом”, теж є частиною цієї стратегії. Вони будуть послідовно її реалізовувати”, сказав дипломат.

На питання, чому Путін останнім часом активно коментує події в Україні, Клімкін відповів, що глава Кремля “свідомо це робить, і не тільки Путін”.

“Вони запустили маховик на повну, там вже хто тільки не говорить. Раніше [лідера російської партії ЛДПР Володимира] Жириновського включали, тепер це [екс-помічник Путіна] Владислав Сурков, [пропагандистка] Маргарита Симоньян і всі інші “,зазначив Клімкін.

Він вважає, що Путін, не добившись “значного правочину” з президентом США Джо Байденом, “буде підвищувати тиск і зараз намагатися для внутрішніх процесів в Росії використовувати “скріпу” про необхідність відновлення православної імперії і слов’янського братства”.

Павло Клімкін

У 2014 році Росія окупувала Крим і почала збройну агресію на сході України. Бойові дії ведуться між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на пропоновані Україною факти і докази.

Паралельно з війною на Донбасі РФ веде і інформаційну війну проти України.

2 липня 2021 року Путін затвердив стратегію національної безпеки РФ, серед завдань якої зазначено “зміцнення братерських зв’язків між російським, білоруським і українським народами”. Крім того, прописане завдання “зміцнення позицій російської мови як мови міжнародного спілкування”, а також “надання підтримки співвітчизникам”, які проживають за кордоном, в збереженні їх “загальноросійської культурної ідентичності”.

To Top