“Вузьколобі” українці, Медведчук “націоналіст”, зустріч з Зеленським: про що говорив Путін під час “прямої лінії”

Президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в придушенні опозиції, яка хоче налагодити відносини з РФ.

Про це він сказав під час прямої лінії 30 червня, передає NNS з посиланням на LB.ua та Liga.net.

“Скрізь вистачає вузьколобих людей і крайніх націоналістів. У нас такі є, і в Україні такі є. Вони діють від чистого серця, але не від великого розуму, і результати їх діяльності руйнівні. Це стосується і придушення опозиції в Україні. Ось Віктора Медведчука, який насправді, на мою думку, є українським націоналістом, взяли і закрили його перед виборчою кампанією вдома, браслет наділи”,сказав Путін.

“Ухвалюються рішення незаконні й неконституційні – і на це ніхто не звертає уваги. Всередині країни дають зрозуміти, що нема ніякої легальної можливості у тих сил, які хочуть вибудувати і укріпити свою країну, в тому числі на шляху будівництва нормальних відносин з Росією – у них немає жодних шансів. Придушують у зародку: когось саджають в тюрму, когось – під домашній арешт, когось вбивають на вулицях”,заявив російський президент.

Також Путін заявив, що не розуміє, для чого необхідна особиста зустріч з президентом Володимиром Зеленським.

“Ну що зустрічатися із Зеленським. Я не відмовляюся від зустрічей подібного роду, але тільки (треба – ред.) зрозуміти, про що говорити”,сказав Путін.

Глава Кремля також згадав пропагандистський наратив про “зовнішньому управлінні України з Вашингтона, Берліна і Парижа”, а також про те, що Зеленський нібито віддав країну “під повний зовнішній вплив”.

Путін вважає, що західні країни нібито почали “військове освоєння” України. І це, в свою чергу, створює загрози для Москви, передає РБК-Україна.

За його словами, його не турбує, що Захід намагається “зачепити Росію”.

“Мене турбує більш фундаментальна річ, а саме початок військового освоєння української території. За Конституцією України там не може бути іноземних військових баз. Але можна створити навчальні центри і користуватися іншими формами. Військове освоєння території, яка безпосередньо межує з нами, – це створює для нас суттєві проблеми у сфері безпеки”,відзначив Путін.

Також Путін не бачить жодних проблем у тому, що міжнародне співтовариство не визнає анексію Криму. На його думку, ця позиція не повинна призводити до провокацій у Чорному морі.

Зокрема, він зазначив, що інцидент з британським есмінцем біля Криму був провокацією.

“Навіщо потрібно було здійснювати таку провокацію? Заради чого? Заради того, щоб показати, що без поваги ставляться до вибору кримчан про приєднання до Російської Федерації? Вони там щось не визнають – ну добре, не визнавайте далі. Навіщо провокації подібного роду здійснювати?”,заявив Путін.

Нагадаємо:

20 квітня 2021-го Зеленський запропонував Путіну зустріч на Донбасі. Путін відповів, що готовий зустріти Зеленського у себе , але про захоплених Росією Крим і ОРДЛО говорити не має наміру.

Зеленський же заявив, що важливо не місце, а зміст зустрічі, і відмовився від примусу Москви до переговорів з її терористами на Донбасі.

13 травня Печерський районний суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня .

Пізніше, 16 червня, Зеленський заявив, що Кремль затягує з двосторонньою зустріччю президентів Росії і України .

To Top