Роутери зараз стоять практично в кожному будинку й основна їхня функція – роздавати інтернет на всі гаджети в межах житла. Найчастіше користувачі не замислюються, які ще функції є Wi-Fi-роутера і ними ніколи не користуються
Які функції мають більшість роутерів, якими не користуються розповідає НСН, з посиланням на РБК-Україна.
Корисні функції Wi-Fi-роутера
Підключення до інших мереж
Ваш роутер можна підключити не лише до вашого інтернет-провайдера, а й до інших – по сусідству. Наприклад, до сусідського (якщо сусід дасть вам пароль) або до кафе, яке знаходиться поблизу і сигнал до вас доходить.
По суті це буде ще один резервний інтернет, який дозволить вам продовжувати навчання або роботу, якщо у вашого провайдера виникнуть проблеми.
Якщо у вашої моделі є функція Multi Wan, ви можете підключити стільки провайдерів, скільки є портів у роутера. Тобто, ви можете підписати договір з ще одним провайдером і отримати резервний інтернет.
Також можна підключати до роутера USB модем від стільникового оператора, якщо у вас бувають перебої з основним постачальником інтернету.
Використовуйте роутер для прямого накачування
Якщо у вас є зовнішній жорсткий диск, його можна підключати до роутера через USB. Потім потрібно активувати можливість качати торенти в налаштуваннях роутера. І всі ваші фільми або музика безпосередньо скачуватимуться на зовнішній жорсткий диск.
Економія на VPN
Щоб не встановлювати VPN на всі свої гаджети окремо, можна підключити цю функцію одразу до роутера. І будь-який гаджет, який буде підключений до нього, зможе виходити в інтернет під VPN. Також можна в налаштуваннях вказати, які гаджети мають через нього працювати, а які ні.
Два діапазони
Багато роутерів мають можливість розділити інтернет на два діапазони – 2,4 ГГц і 5 ГГц. Більшість користувачів юзає свої девайси на 2,4 ГГц і тому коли на цьому діапазоні сидить майже весь будинок, швидкість падає в рази.
Особливо ця функція зручна, коли в будинку є багато користувачів – дітей з мультфільмами та онлайн-навчанням можна перекласти на один діапазон, а сильніший та швидший – залишити дорослим для роботи.
Батьківський контроль
Ця функція роутера дозволяє за заданим часом відключати інтернет, блокувати певні сайти та створювати чорний список ресурсів.
Посилення сигналу
Якщо поставити в будинку кілька роутерів, це дозволить в рази посилити сигнал. Найпотужніший може бути провідний, а решта – бездротові. Таку схему використовують у великих приміщеннях або приватних будинках, де в кожній кімнаті потрібен сильний сигнал.
Ще новини України: Воєнний стан в Україні – повний список хвороб, які звільняють від мобілізації