Купити квартиру в Дніпрі

63
63

Вирощування розсади: 6 помилок, які можуть загубити ваш врожай

Вирощування розсади – доволі кропіткий процес, коли треба враховувати багато нюансів і діяти за чіткою інструкцією. Адже деякі помилки можуть геть зіпсувати ваш майбутній врожай

Що не можна робити під час пророщування сіянців розповідає НСН з посиланням на РБК-Україна.

1. Купуйте насіння правильно

Якщо ви не заготовляєте насіння самі, то не слід купувати його у випадкових продавців.

У разі необхідності насіння слід обробити (зазвичай фабричне насіння вже оброблене) міцним розчином марганцю, для цього його потрібно занурити на 20 хвилин у розчин, а потім промити проточною водою.

2. Довге замочування

Не можна довго замочувати знезаражене насіння у воді – не більше 12-20 годин, тому що воно може “задихнутися” і при посіві не проросте, а просто-таки згниє в землі.

Вирощування розсади – які помилки можуть загубити ваш врожай

Вирощування розсади: 6 помилок, які можуть загубити ваш врожай

3. Ранній посів

Деякі городники прагнуть посіяти помідори, перці чи огірки якомога раніше, щоб отримати ранній врожай. Але якщо у вас нема змоги висадити розсаду в теплиці, а також підсвічувати її під час вирощування, не робіть цього.

Інакше ваші саджанці витягнуться, переростуть і будуть довго адаптуватися при пересадці.

4. Неправильний ґрунт

При посіві насіння на город слід уникати висівання їх у важкий ґрунт. Рекомендується використовувати ґрунтосуміш, яку потрібно заготувати з осені.

Враховуйте особливості кожної культури при підготовці грядок, де вона ростиме.

новини України

5. Неправильна температура

Щоб забезпечити швидке проростання та запобігти ураженню розсади чорною ніжкою, необхідно зберігати температуру повітря не менше 23-25 градусів тепла для накритих плівкою або склом посівів.

6. Відсутність загартовування

За тиждень-два до висадки розсади в ґрунт її потрібно обов’язково загартувати на відкритому повітрі. Робити це необхідно в безвітряну погоду, поступово збільшуючи час перебування на вулиці. А висаджувати розсаду найкраще у похмуру погоду.

Новини України:

Роботи на городі і в саду – що потрібно зробити у березні

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×