Українці можуть вести цілодобове відеоспостереження за лелеками у гнізді. Перший в Україні стрім на YouTube запустили науковці національного парку “Пирятинський”, що на Полтавщині.
Про це НСН дізнався з повідомлення заступника голови Полтавської ОДА.
Чорногуз Грицько кілька років тому оселився поблизу парку. Восени, під час буревію, його гніздо не витримало. Лелеці виготовили штучну платформу і торік встановили камеру для спостереження над гніздом. Цієї весни онлайн-трансляцію відновили, тільки-но лелека повернувся з теплих країв, йдеться у повідомленні.
Дивитися цілодобовий стрім можна на YouTube-каналі “Лелека Грицько“.
Співробітники нацпарку пояснили, що щороку чекають на лелек, і до повномасштабного вторгнення хотіли зустріти їх по-особливому. У цьому їх підтримала “Леляківська сироварня”.
Багато років ведемо обліки лелек білих. Одним з цікавих персонажів є чорногуз Грицько, що кілька років, як оселився в Леляках. Восени під час буревію його гніздо не витримало, впало, йдеться в описі до стріму.
Для зустрічі бузьків спеціально виготовили штучну платформу і мали встановити відеокамеру для спостереження, але почалася війна.
Прилади для спостереження, які на той момент перебували в Салтівці під Харковом, працівник парку приховав у погребі. І лише після звільнення Харківщини вдалося їх дістати, пишуть ініціатори.
Зрештою, платформу таки встановили. Лелека Грицько виявився гарним батьком і за гніздовий сезон 2022 року “поставив на крила” 5 пташенят – найбільше в національному парку “Пирятинський”.
Важливим фактором успіху стало сінокосіння на луках в околицях Леляків. Коровам – сіно з природних луків національного парку, лелеці – чисті кормові угіддя для збору харчів молодняку, всім нам – збережена природа, кажуть у нацпарку.
Нині Грицько знову повернувся з теплих країв.
Зібраний відеоматеріал використають науковці та студенти кафедри екології та зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка для вивчення гніздової поведінки лелек.
Дивіться цілодобове відеоспостереження за лелеками
Ще про природу: Чому не можна обламувати гілки бузку – багато хто про це не знає