Купити квартиру в Дніпрі

30
30

Коли День Конституції України: дата та історія

Щорічно 28 червня відзначається День Конституції України. До війни цього дня мешканці країни мали офіційно вихідний день. Але з початку повномасштабного вторгнення вихідний скасували.

Нагадують Новини України – НСН.

До 24 лютого 2022 року, якщо державне свято припадало з понеділка по п’ятницю, то цей день вважався державним вихідним. А якщо на суботу чи неділю, тоді українці відпочивали і ще й у понеділок.

Коли День Конституції України

den 800x500

В цьому році День Конституції України припадає на п’ятницю, 28 червня. Для державних установ – це буде звичайний робочий день.

День Конституції України: історія

Першою українською Конституцією вважають Конституцію Пилипа Орлика, яка була ухвалена в 1710 році. Цей документ регулював відносини між гетьманом і запорізькими козаками, відстоюючи інтереси останніх.

photo

Другу Конституцію України ухвалила 1918 року Центральна Рада УНР. Документ розроблявся під керівництвом Михайла Грушевського і проголошував незалежність УНР. На жаль, він не встиг набути чинності через німецьку окупацію України.

Після заснування Радянського Союзу з’явилася Конституція УРСР, яка мала кілька редакцій. А вже після проголошення Незалежності України, 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України.

Наш Телеграм

Ще новини України: Неймовірна історія порятунку: Захисника з 5 кульовими пораненнями побратими забрали з поля бою за допомогою дрона і Bradley

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×