189
189

«Сотні тисяч дітей живуть біля лінії фронту» – ООН просить 4,2 млрд доларів для України

ООН просить 4,2 млрд доларів для України. На думку організації, цих коштів має вистачити на рік, аби підтримувати постраждалих від війни українців.

ООН представила План гуманітарного реагування по Україні на 2024 рік. Про це повідомляє Мінреінтеграції, передає НСН.

Сьогодні, 15 січня, у Женеві Організація Об’єднаних Націй та партнери звернулися до донорів із проханням виділити протягом 2024 року 4,2 мільярда доларів для підтримки постраждалих від війни громад в Україні, а також для українських шукачів притулку і громад, які їх прийняли.

Представлений План має на меті допомогти 8,5 мільйонам громадян в Україні, для чого необхідно фінансування на суму 3,1 мільярда доларів. Цим питанням займається Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA).

Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) координує Регіональний план реагування щодо ще 2,3 мільйона українців, які тимчасово залишили Батьківщину. Для цього потрібно 1,1 мільярда доларів.

Загалом План ООН передбачає підтримку близько 10,8 мільйона українців в Україні та європейському регіоні, які найбільше потребують допомоги.

«Сотні тисяч дітей живуть біля лінії фронту» – Мартін Гріффітс

Сотні тисяч дітей живуть у громадах біля лінії фронту, зазнаючи травм, і позбавлені можливості задовольняти свої основні потреби. Вже з огляду лише на це ми маємо зробити все можливе, щоб надати Україні більше гуманітарної допомоги, – сказав заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та Координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Гріффітс

Приймаючі країни продовжують надавати захист і залучати шукачів притулку до життя громад, але багато з них все ще потребують допомоги. Вони не повинні відчувати тиску щодо необхідності повернутися через те, що не можуть звести кінці з кінцями за кордоном. Усім шукачам притулку необхідно допомогти та надати їм можливість використовувати й розвивати свої здібності, щоб підготувати їх до можливого добровільного повернення, коли цьому сприятиме ситуація, – зазначив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді

«Сотні тисяч дітей живуть біля лінії фронту» - ООН просить 4,2 млрд доларів для України

«Наш гуманітарний фронт, який ми разом з вами тримаємо, є надзвичайно важливим. А в умовах довготривалої війни він є пріоритетним. Ми маємо продовжувати підтримувати наших внутрішніх переселенців і наших людей, які виїхали за кордон, тікаючи від війни. І покладаємо великі сподівання на гуманітарний план на 2024 рік», – наголосила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук

Ще новини України і світу: Великі виплати приманюють нових біженців: країни Європи скорочують допомогу українцям

Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×