«Уряд підтримав пропозицію Мінцифри зі встановлення квот на імміграцію 5000 іноземних фахівців для працевлаштування в українських IТ-компаніях. Відповідне розпорядження Кабінет міністрів ухвалив на засіданні 26 лютого», – йдеться в повідомленні.
У Мінцифри роз’яснили, що квота на імміграцію – це гранична кількість іноземців та осіб без громадянства, яким буде надано дозвіл на імміграцію протягом календарного року.
«Квоти на імміграцію – інструмент простіший, ніж робоча віза. Візу треба було відновлювати щороку, і людина залишається прив’язаною до конкретного місця. Квоти ж дають фахівцеві можливість проходити перевірку раз у 10 років і свободу обирати, де працювати, і навіть створювати тут власний продукт», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що попит на ІТ-спеціалістів значно перевищує потенціал внутрішнього ринку. Щороку українські університети випускають 15-17 тисяч IТ-спеціалістів різних напрямків. Водночас у країні відкривається близько 40000 вакансій айтішників. Крім того, певна частина українських фахівців їде працювати за кордон, деякі працюють на фрілансі. Імміграційні квоти дозволять частково закрити потребу ринку у висококваліфікованих фахівцях.
«Імміграційні квоти не знизять попит на українських заробітчан. Головне, що ми отримаємо – приплив senior-фахівців, які зможуть допомогти нам швидше і якісніше розвивати індустрію в Україні, і, як наслідок, мотивувати більше українців залишатися працювати тут», – повідомляють у міністерстві.
Також у повідомленні вказуються умови і перспективи для іноземних фахівців.
Так, вони зможуть отримати посвідку на проживання, що спростить їм життя в Україні в майбутньому, і їм не потрібно буде отримувати щороку дозволи на роботу. Працевлаштування здійснюватиметься на тих же умовах, що і для громадян України. Прив’язування до термінів перебування в Україні, до конкретного місця роботи і посади не буде, а іммігрувати іноземний фахівець зможе разом зі своєю сім’єю. Крім того, буде можливість відкрити приватне підприємство.
5000 квот уже розподілені серед міст України:
- Київ — 2500
- Харків — 700
- Дніпро — 600
- Одеса — 600
- Львів — 600.
Довідково. Вітчизняна IT-галузь забезпечила залучення в економіку України близько $3,6 млрд у 2017 році та близько $4,5 млрд у 2018 році. Станом на початок 2019 року, в українській IT-галузі працювало 127 тис. спеціалістів, середня заробітна плата яких становила $2 тисячі на місяць.
Раніше ми писали: Програма “Доступні кредити 5-7-9%” включатиме кредитні гарантії – Мінфін