Украинцы выезжают за границу в поисках работы, а на освободившиеся рабочие места в Украину приезжают рабочие из стран Азии. Эксперты убеждены, что со временем их количество будет только расти.
По информации Госстата, в 2019 – 2020 годах в Украину приехала на заработки 71 тысяча мигрантов. Больше всего работников из Индии, Турции, Азербайджана и Туркменистана – всего более 36 тысяч человек.
Однако точное количество мигрантов в Украине установить невозможно. Десятки тысяч рабочих находятся в “тени” и не оформлены официально. Устроиться легально на работу им также достаточно сложно из-за немалого количества документов:
- разрешение для работодателя от Центра занятости;
- документы об образовании;
- договор на аренду жилья.
Поэтому большинство приезжих работают таксистами или курьерами служб доставки в Киеве, Львове, Харькове, Одессе или Днепре. На таких работах в особых документов не требуют.
Экономист Центра экономической стратегии Анна Сахно убеждена, что до 2026 года количество рабочей силы в государстве сократится на 350 тысяч человек из-за демографических процессов. Тогда пригодятся рабочие руки из-за рубежа, следовательно, количество трудовых мигрантов в Украине будет расти.
Совладелец такси Uklon Сергей Смусь отметил, что в их сервисе работает 60 тысяч водителей. Из них почти 3% составляют трудовые мигранты, и прогнозируют рост этого количества. Поэтому компания начала требовать от работников знать украинский язык хотя бы на базовом уровне.
Эксперт по рынку труда Татьяна Пашкина отметила, что трудовые мигранты могут начать работать в сферах, на которых сейчас находятся украинцы за рубежом. Говорится о строительстве, логистике, ремонтных работах, где знание государственного языка не является ключевым.
Кстати, недавно “НСН” писал:
На какие социальные выплаты в Украине могут претендовать трудовые мигранты
ПриватБанк начал массово блокировать карты клиентов за коммунальные и прочие долги
Жителей Украины переводят на новые газовые тарифы[:ua]В Україну масово їдуть мігранти з Азії, і з часом їх кількість буде тільки рости – впевнені спеціалісти, передає НСН, посилаючись на канал 24.
Українці виїжджають за кордон у пошуках роботи, а на звільнені робочі місця в Україну приїжджають робітники з країн Азії. Експерти переконані, що з часом їхня кількість лише зростатиме.
За інформацією Держстату, у 2019 – 2020 роках до України приїхала на заробітки 71 тисяча мігрантів. Найбільше працівників з Індії, Туреччини, Азербайджану та Туркменістану – загалом понад 36 тисяч осіб.
Однак точну кількість мігрантів в Україні встановити неможливо. Десятки тисяч робітників перебувають в “тіні” та не оформлені офіційно. Влаштуватися легально на роботу їм також досить складно через чималу кількість документів:
- дозвіл для роботодавця від Центру зайнятості;
- документи про освіту;
- договір на оренду житла тощо.
Відтак більшість приїжджих працюють таксистами або кур’єрами служб доставки у Києві, Львова, Харкові, Одесі або Дніпрі. На таких роботах особливих документів не вимагають.
Економістка Центру економічної стратегії Анна Сахно переконана, що до 2026 року кількість робочої сили в державі скоротиться на 350 тисяч осіб через демографічні процеси. Тоді в нагоді стануть робочі руки з-за кордону, відтак кількість трудових мігрантів в Україні зростатиме.
Співвласник таксі Uklon Сергій Смусь зазначив, що в їхньому сервісі працює 60 тисяч водіїв. Із них майже 3% становлять трудові мігранти, й прогнозують зростання цієї кількості. Відтак компанія почала вимагати від працівників знати українську мову хоча б на базовому рівні.
Експертка з ринку праці Тетяна Пашкіна наголосила, що трудові мігранти можуть почати працювати в сферах, на яких зараз перебувають українці за кордоном. Мовиться про будівництво, логістику, ремонтні роботи, де знання державної мови не є ключовим.
До речі, нещодавно “НСН” писав:
На які соціальні виплати в Україні можуть претендувати трудові мігранти
ПриватБанк почав масово блокувати картки клієнтів за комунальні та інші борги
Жителів України переводять на нові газові тарифи[:]