ПриватБанк почав масово блокувати картки клієнтів за комунальні та інші борги

ПриватБанк почав блокувати картки клієнтів, що мають заборгованості по оплаті комунальних послуг

ПриватБанк блокує картки своїм клієнтам. Таке траплялося з різних причин і раніше. Однак зараз процес став масовим. Рахунки на картах “заморожують” тим, у кого є комунальні борги. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

На заблоковані рахунки масово скаржаться клієнти банку. ПриватБанк у відповідь пояснює, що це не його самодіяльність: банк лише виконує припис виконавчої служби. А дізнатися про те, чи є клієнт в реєстрі боржників, і на якій підставі заблокована картка, на сайті Мін’юсту.

Комунальні борги українців вже перевищують 70 мільйонів гривень. Тим часом, країна незабаром вступає в новий опалювальний сезон, а багатьом комунальним підприємствам (особливо це стосується паливної комунальної енергетики) нічим розрахуватися з боргами за спожитий газ. Тому комунальники змушені масово звертатися до судів, щоб змусити своїх клієнтів розрахуватися за спожиті послуги.

При цьому також слід пам’ятати, що заблокувати банківську карту можуть не тільки через комунальні борги, але і з інших причин. Зокрема, через не виплачені заборгованості по аліментах,  борги по кредитах, неоплачені штрафи. Трапляється також, що банк блокує карту, коли транзакція з неї здається йому підозрілою. Тобто, коли з карти раптово намагаються зняти велику суму грошей або роблять багато грошових переказів поспіль.

Тут слід пам’ятати, що в Україні почався тотальний фінансовий моніторинг. Держава буде зіставляти офіційні доходи і реальні витрати громадян. На підставі такого аналізу громадян можуть змусити сплатити податки з дорогих покупок. Щоб цього уникнути, українцям радять самим легалізувати свої сумнівні капітали, сплативши з них 5%-ий податок. Таким чином вдасться уникнути більшого оподаткування.

А тим часом, ПриватБанк та інші банки будуть продовжувати блокувати картки клієнтів через комунальні борги.

Слід пам’ятати, що банк не має права заморозити весь рахунок, а може знімати в рахунок оплати боргу тільки певні відсотки з надходжень. Зазвичай це не більше 20%.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Стало відомо, кому не відключать комунальні послуги за борги

 

 

 

 

To Top