85
85

Військовий облік для жінок: відповіді на головні питання

Жінки конкретних професій мають стати на військовий облік до кінця 2022 року. З наступного року за невиконання цієї норми почнуть штрафувати.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна, передає NNS.

Міністерство оборони України затвердило перелік професій, представниць яких жінок будуть брати на облік військовозобов’язаних – віком від 18 до 60 років.

У переліку опинилось безліч популярних професій: програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, працівники ресторанів та готелів, бухгалтери, діловоди, рекламники тощо. Повний список дивіться тут.

Зокрема, нові норми щодо військового обліку стосуються також вагітних та жінок з малолітніми дітьми.

Алгоритм дій

  • Жінка спочатку повинна повідомити свого керівника підприємства.
  • З’явитися до центру комплектування протягом 2022 року та з’ясувати чи підлягає вона військовому обліку, бо є вікові обмеження та по здоров’ю.
  • Потрібно написати відповідну заяву та надати документи: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про одруження, народження дітей, закінчення навчального закладу, довідку з закладу де працює.
  • Після цього буде ухвалено рішення, чи підлягає жінка обліку.

Штрафи

Штрафні санкції почнуть вводити після 2022 року, для українок – це від 850 гривень, для підприємств – від 5500 гривень.

За якої умови жінок почнуть призивати в армію

У Міноборони зазначили, що це будуть робити тільки в крайньому випадку. Тобто при введенні воєнного стану або в особливий період під час мобілізації.

У разі введення воєнного стану заборонять або обмежать пересування країною

To Top