2
2

[:ru]Борщевой набор снова подорожал: как изменились цены[:ua]Борщовий набір знову подорожчав: як змінилися ціни[:]

[:ru]В Украине набор продуктов на самое популярное первое блюдо снова подорожал. Как отмечают экономисты, цена овощей на борщовый набор взлетела более чем на 5%.

Об этом говорят данные Офиса эффективного регулирования, пишет РБК-Украина, передает NNS.

По словам экспертов, средняя стоимость кастрюли борща на четыре порции в октябре составила более 65 гривен. Больше всего в середине осени подорожала свекла, капуста и морковь.

Стоит отметить, что в цене упал картофель. Стоимость этого популярного овоща в октябре снизилась на 10%.

По сравнению с ценами на картофель в прошлом году, в этом году килограмм в октябре стоил около 7,5 гривны. Эксперты отмечают, что снижение цены на картофель в середине осени – сезонное явление.

Однако, значительно подорожания картофеля до конца 2021 года аграрии не прогнозируют, так как в Украине в этом году собрали достаточный урожай.

А вот цены на свеклу поднялись по сравнению с прошлым годом ощутимо – на 62%. Морковь подорожала на 35%, а капуста – более чем на 34%. Еще один продукт из борщового набора – свинина, подорожал в среднем на 4,5%.

А вот сметана к борщу тоже опустилась в цене – на 8%.

Стоит отметить, что за последний год сильно выросла цена на лук – почти на 84% и подсолнечное масло – более чем на 50%.

788777888

Кстати, недавно “NNS” писал: Четыре сахарных завода отказались работать. Вырастет ли цена на сахар?[:ua]В Україні набір продуктів на найпопулярнішу першу страву знову подорожчав. Як відзначають економісти, ціна овочів на борщовий набір злетіла більш ніж на 5%.

Про це говорять дані Офісу ефективного регулювання, пише РБК-Україна, передає NNS.

За словами експертів, середня вартість каструлі борщу на чотири порції в жовтні склала понад 65 гривень. Найбільше в середині осені подорожчав буряк, капуста і морква.

Варто відзначити, що в ціні впала картопля. Вартість цього популярного овоча в жовтні знизилася на 10%.

У порівнянні з цінами на картоплю минулого року, цього року кілограм у жовтні коштував близько 7,5 гривні. Експерти відзначають, що зниження ціни на картоплю в середині осені – сезонне явище.

Однак, значно подорожчання картоплі до кінця 2021 року аграрії не прогнозують, оскільки в Україні цього року зібрали достатній урожай.

А ось ціни на буряк піднялися в порівнянні з минулим роком відчутно – на 62%. Морква подорожчала на 35%, а капуста – більш ніж на 34%. Ще один продукт з борщового набору – свинина, подорожчав в середньому на 4,5%.

А ось сметана до борщу теж опустилася в ціні – на 8%.

Варто відзначити, що за останній рік сильно зросла ціна на цибулю – майже на 84% і соняшникову олію – більш ніж на 50%.

788777888

До речі, нещодавно “NNS” писав: Чотири цукрових заводи відмовилися працювати. Чи зросте ціна на цукор?[:]

To Top