[:ru]Украинский институт будущего совместно с Нью Имидж Маркетинг Групп в период с 15 до 24 мая 2021 года провели новое социологическое исследование среди 2400 респондентов о политических рейтингов в стране, передает НСН, ссылаясь на сайт института.
Если бы президентские выборы состоялись в ближайшее воскресенье, то наибольшую поддержку среди граждан получил бы действующий глава государства Владимир Зеленский.
Среди тех, кто принял бы участие в выборах и определился с кандидатурой, 33% проголосовали бы за Зеленского. 12% украинцев проголосовали бы за лидера “Европейской Солидарности” Петра Порошенко, столько же людей поддержали бы сопредседателя пророссийской фракции “Оппозиционная платформа – За жизнь”, а также лидера “Батькивщины” Юлию Тимошенко. Также поддержку украинцев получил бы и глава партии “Сила и Честь” Игорь Смешко 7%.
Лидер ОПЗЖ Виктор Медведчук, который сейчас находится под домашним арестом из-за обвинения в госизмене, имеет поддержку среди граждан 4%. Спикера парламента Дмитрия Разумкова, которого считают соперником Зеленского на следующих выборах президента, поддержали бы лишь 4% граждан, которые бы точно пошли голосовать.
Комментируя результаты исследования, исполнительный директор UIF Вадим Денисенко подробно рассказал о факторах, которые повлияли на президентские рейтинги:
- Мы можем четко говорить, что рейтинг Президента Украины Владимира Зеленского благодаря действиям СНБО, а также домашнего ареста Медведчука, начал расти – за месяц он улучшил свои позиции на 5%: в апреле его рейтинг составлял 28% среди тех, кто определился и готов идти на выборы, а по состоянию на май его рейтинг составляет 33% среди тех, кто определился и готов идти на выборы. Также Зеленскому удалось повысить уровень доверия к себе с 29% в феврале до 39% в мае. Однако 57% ему не доверяют.
Кроме того, можно зафиксировать старт рост рейтинга Президента – он приходится на начало активных заседаний СНБО. Так, в феврале рейтинг Зеленского составлял 25% среди тех, кто определился и готов идти на выборы, поэтому ему удалось улучшить свои позиции на 8% – до 33% в мае. Также, как и было отмечено, уровень доверия к Президенту в феврале был на уровне 29%, а в мае уже на уровне 39%, поэтому можно проследить, что он вырос за 4 месяца на 10%.
- Есть только 2 политика высшего эшелона, рейтинг которых растет в течение последнего времени – это Владимир Зеленский и Юлия Тимошенко, которая, де-факто, вышла на 2 место президентского рейтинга – сейчас ее рейтинг составляет 12% среди тех, кто определился и готов идти на выборы, против 10% среди тех, кто определился и был готов идти на выборы в феврале.
- События, связанные с санкциями и домашним арестом Виктора Медведчука, а также пленками Бигуса, негативно повлияли на рейтинги Юрия Бойко и Петра Порошенко. Сегодня их позиции в президентском рейтинге несколько упали у обоих до 12% среди тех, кто определился и готов идти на выборы, против февральских показателей – 13% у первого и 17% у второго соответственно. Поэтому фактически сегодня есть 3 политика, которые занимают условное 2 место в президентском рейтинге – Петр Порошенко, Юрий Бойко и Юлия Тимошенко.
- В связи с улучшением уровнюя доверия к Зеленского, количество граждан Украины, которые хотели бы проведения досрочных президентских и парламентских выборов, уменьшилось примерно на 10% по сравнению с февралем – тогда 46% желали проведения внеочередных президентских выборов и 54% – парламентских. Сегодня же этого хотят 36% и 45% соответственно.
- Сейчас из провластной команды худший уровень доверия имеет Премьер-министр Денис Шмыгаль – ему не доверяют 66% и доверяют лишь 17%.
Кого українці вважають винними у Другій світовій війні: опитування[:ua]Український інститут майбутнього спільно з Нью Імідж Маркетинг Груп у період з 15 до 24 травня 2021 року провели нове соціологічне дослідження серед 2400 респондентів щодо політичних рейтингів у країні, передає НСН, посилаючись на сайт інституту.
Якби президентські вибори відбулися найближчої неділі, то найбільшу підтримку серед громадян отримав би чинний глава держави Володимир Зеленський
Серед тих, хто взяв би участь у виборах і визначився з кандидатурою, 33% проголосували б за Зеленського. 12% українців проголосували б за лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка, стільки ж людей підтримали б співголову проросійської фракції “Опозиційна платформа – За життя”, а також лідерку “Батьківщини” Юлію Тимошенко. Також підтримку українців отримав би й очільник партії “Сила і Честь” Ігор Смешко 7%.
Лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук, який нині перебуває під домашнім арештом через звинувачення у держзраді, має підтримку серед громадян 4%. Спікера парламенту Дмитра Разумкова, якого вважають суперником Зеленського на наступних виборах президента, підтримали б також лише 4% громадян, які б точно пішли голосувати.
Коментуючи результати дослідження, виконавчий директор UIF Вадим Денисенко докладно розповів про чинники, які вплинули на президентські рейтинги:
- Ми можемо чітко говорити, що рейтинг Президента України Володимира Зеленського завдяки діям РНБО, а також домашньому арешту Медведчука, почав зростати – за місяць він покращив свої позиції на 5%: у квітні його рейтинг складав 28% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, а станом на травень його рейтинг складає 33% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори. Також Зеленському вдалося підвищити рівень довіри до себе з 29% у лютому до 39% у травні. Проте 57% досі йому не довіряють.
Крім того, можна зафіксувати старт зростання рейтингу Президента – він припадає на початок активних засідань РНБО. Так, у лютому рейтинг Зеленського складав 25% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, тож йому вдалось покращити свої позиції на 8% – до 33% у травні. Також, як і було зазначено, рівень довіри до Президента у лютому був на рівні 29%, а у травні вже на рівні 39%, тож можна простежити, що він зріс за 4 місяці на 10%.
- Є лише 2 політики вищого ешелону, рейтинг яких зростає протягом останнього часу – це Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко, яка, де-факто, вийшла на 2 місце президентського рейтингу – зараз її рейтинг складає 12% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, проти 10% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори у лютому.
- Події, пов’язані з санкціями та домашнім арештом Віктора Медведчука, а також плівками Бігуса, негативно вплинули на рейтинги Юрія Бойка та Петра Порошенка. Сьогодні їх позиції у президентському рейтингу дещо впали у обох до 12% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, проти лютневих показників – 13% у першого і 17% у другого відповідно. Тож фактично сьогодні є 3 політики, які займають умовне 2 місце в президентському рейтингу – Петро Порошенко, Юрій Бойко та Юлія Тимошенко.
- У зв’язку із покращенням рівню довіри до Зеленського, кількість громадян України, які хотіли б проведення дострокових президентських та парламентських виборів зменшилась приблизно на 10% порівняно з лютим – тоді 46% бажали проведення позачергових президентських виборів і 54% – парламентських. Сьогодні ж цього бажають 36% та 45% відповідно.
- Наразі з провладної команди найгірший рівень довіри має Прем’єр-міністр Денис Шмигаль – йому не довіряють аж 66% і довіряють лише 17%.
Кого українці вважають винними у Другій світовій війні: опитування[:]