Про це свідчать результати дослідження Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії, повідомляє британьська газета The Guardian.
Піщана ерозія може зашкодити прибережним поселенням, у яких більше не буде буферних зон для захисту їх від підвищення рівня моря та впливу штормів.
«Крім туризму, піщані пляжі часто виступають в якості першої лінії захисту від прибережних штормів і повеней, і без них наслідки екстремальних погодних явищ, ймовірно, будуть вище. Ми повинні підготуватися», — вважає провідний автор роботи Міхаліс Вусдукас, дослідник з Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії.
За прогнозами науковців, через 30 років ерозія знищить 36 тисяч кілометрів пляжів, або 13,6% піщаних берегових ліній. Вчені припускають, що ситуація погіршиться в другій половині століття, коли зникнуть ще 25,7% (95 061 км) пляжів на планеті.
За словами вчених, якщо люди продовжать виділяти вуглець з такими темпами, як зараз, то рівень моря підвищиться приблизно на 80 сантиметрів. Якщо це станеться, загалом 131 тисяча кілометрів пляжів, або 13% вільної від льоду берегової лінії, потрапить під воду.
Раніше ми писали: В Антарктиді сніг став малиновим (фото)
У найкращому випадку Велика Британія втратить 1 531 км або 27,7% свого піщаного узбережжя, у гіршому — 2 415 км або 43,7%.
За прогнозами, найбільше від ерозії втратять Австралія — 14 849 км піщаного узбережжя та Канада — 14 425 км піщаного узбережжя.
У 10 країн, які можуть втратити свою піщану берегову лінію, також входять Мексика, Китай, Росія, Аргентина, Індія і Бразилія.