Як відновити трудовий стаж під час втрати документів

Із 2004 року в Україні діє електронна система обліку. Але як вчинити, якщо втрачені документи і потрібно відновити трудовий стаж

У випадках, коли втрачено документи та неможливо точно встановити робочий стаж громадянина, слід звертатися до суду. Такі рекомендації надав екс-міністр соцполітики України Павло Розенко обговорюючи питання пенсій на телеканалі «Київ». Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Главком.

Екс-чиновник розповів, як не залишитися без пенсії та не втратити напрацьований стаж.

belnaviny.by 17 1

«У нас сьогодні немає такого поняття, як трудовий стаж. Ми говоримо лише про страховий стаж, тобто час, коли людина або роботодавець сплачував страхові внески до Пенсійного фонду. Трапляються випадки, коли в Пенсійному фонді відсутня ця інформація з різних причин. Наприклад, люди працювали на окупованих територіях. Або «загубився» стаж за період до 2002 року. Тому що з 2004 року в Україні запрацювала електронна система обліку», – наголосив Розенко.

За словами екс-міністра, якщо людина виявила такий «недолік», слід звернутися, по-перше, до Пенсійного фонду, який має повноваження робити запити до роботодавців або їхніх наступників.

Якщо підприємства ліквідовані та знайти бухгалтерські документи неможливо, то єдиний варіант – звернутися до суду. Як правило, у таких ситуаціях, за словами Розенка, суд ухвалює рішення на користь громадянина.

Яка різниця між страховим та трудовим стажем – як це впливає на розрахунок пенсії

Період догляду за дітьми – чи входить він до стажу для отримання пенсії

Читайте нас у google-новинах

To Top