[:ru]Цены на кофе продолжают расти. Эта тенденция будет неизменной на мировом рынке еще, по крайней мере, и в начале 2022 года
Рост мировых цен связывают с двумя факторами: катастрофически малым сбором урожая зерен в основных странах-поставщиках кофе, а также сокращением производства кофе из-за локдауна. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте TODAY.UA
В этом году резко сократились поставки кофе на мировой рынок от трех основных экспортеров этого продукта – Бразилии, Колумбии и Вьетнама. Причем если Бразилия и Колумбия недополучили урожай кофе из-за крайне неблагоприятных погодных условий, то у Вьетнама была другая причина.
Туда только докатился девятый вал пандемии коронавируса. Из-за резкого роста количества заболеваний, многие предприятия прекратили работу, что не замедлило сказаться на объемах производства и, соответственно, на экспортных поставках.
В результате, экспорт вьетнамского кофе в августе упал почти на 9% по сравнению с июльским. А в период с января по август 2021 Вьетнам отправил на экспорт на 6,4% кофейных зерен меньше, чем за тот же период 2020 года. А он, между прочим, является вторым экспортером этого продукта в мире после Бразилии.
Однако из-за гибели большей части урожая в Бразилии и Колумбии в результате заморозков и засухи, вьетнамский кофе шел на “ура” и, к тому же, по более высокой цене. Это позволило вьетнамцам за более низкий объем поставок получить более высокую выручку по сравнению с прошлым годом.
Не стоит возлагать больших надежд и на следующий сезон. В Колумбии свирепствуют новые штаммы коронавируса, останавливая одно производство за другим. Во Вьетнаме эпидемия тоже изо всех сил косит работников. И в Бразилии неизвестно, как все сложится дальше.
Поэтому в нынешнем году фьючерсы на эталонное кофе арабика уже выросли в цене почти на 46%, а на кофе робуста – более чем на 52%. Подогревать цены на кофе будет и спрос, который вот-вот обещает вырасти. В США и Европе уже большинство населения вакцинировано от ковида. Там вскоре начнут массово открываться кофейни, и спрос на зерна увеличится.
Поэтому украинцам, которые не готовы каждый день оставлять в кофейнях десятки, а то и сотни гривен за чашечку ароматного напитка, а предпочитают пить кофе у себя на кухне, не мешало бы запастись несколькими килограммами зерен, чтобы спокойно пережить смутные времена. А там, глядишь, ковид во Вьетнаме пойдет на спад, а в Бразилии отступят морозы. И все будет как до пандемии.
Кстати, недавно “НСН” писал: За год в мире на треть выросли цены на продукты: какая стоимость продуктов ожидается в Украине[:ua]Ціни на каву продовжують рости. Ця тенденція буде незмінною на світовому ринку ще, принаймні, і на початку 2022 року
Зростання світових цін пов’язують із двома чинниками: катастрофічно малим збором врожаю зерен в основних країнах-постачальниках кави, а також скороченням виробництва кави через локдаун. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA
Цьогоріч різко скоротилися поставки кави на світовий ринок від трьох основних експортерів цього продукту – Бразилії, Колумбії та В’єтнаму. Причому якщо Бразилія і Колумбія недоотримали урожай кави через украй несприятливі погодні умови, то у В’єтнаму була інша причина.
Туди лишень докотився дев’ятий вал пандемії коронавірусу. Через різке зростання кількості захворювань, багато підприємств припинили роботу, що не забарилося позначитися на обсягах виробництва і, відповідно, на експортних поставках.
В результаті, експорт в’єтнамської кави у серпні впав майже на 9% порівняно з липневим. А в період із січня по серпень 2021 В’єтнам відправив на експорт на 6,4% кавових зерен менше, ніж за той же період 2020 року. А він, між іншим, є другим експортером цього продукту в світі після Бразилії.
Однак через загибель великої частини врожаю у Бразилії та Колумбії внаслідок заморозків і посухи, в’єтнамська кава йшла на “ура” і, до того ж, за вищою ціною. Це дозволило в’єтнамцям за нижчий обсяг поставок отримати вищу виручку у порівнянні з минулим роком.
Не варто покладати великих надій і на наступний сезон. У Колумбії лютують нові штами коронавірусу, зупиняючи одне виробництво за іншим. У В’єтнамі епідемія теж щодуху косить працівників. І в Бразилії невідомо, як усе складеться далі.
Тому в нинішньому році ф’ючерси на еталонну каву арабіка вже виросли в ціні майже на 46%, а на каву робуста – більш ніж на 52%. Підігрівати ціни на каву буде і попит, який ось-ось обіцяє вирости. У США і Європі вже більшість населення вакциновано від ковіду. Там незабаром почнуть масово відкриватися кав’ярні, і попит на зерна піде вгору.
Тому українцям, які не готові щодня залишати в кав’ярнях десятки, а то й сотні гривень за чашечку ароматного напою, а вважають за краще кавувати у себе на кухні, не завадило б запастися кількома кілограмами зерен, аби спокійно пережити смутні часи. А там, дивись, ковід у В’єтнамі піде на спад, а від Бразилії відступлять морози. І все буде як до пандемії.
До речі, нещодавно “НСН” писав: За рік у світі на третину зросли ціни на продукти: яка вартість продуктів очікується в Україні[:]