За рік у світі на третину зросли ціни на продукти: яка вартість продуктів очікується в Україні

У світі продовжують зростати ціни на продовольство. Що буде з ціною на популярні продукти в Україні

Так, за минулий рік, з серпня 2020 по серпень 2021, індекс цін на продовольство у загалі зріс майже на третину (на 32,9%). При цьому протягом двох попередніх місяців, у червні-липні, ціни на світовому ринку продовольчих товарів знижувалися. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

У порівнянні з липневими цінами серпневі стали вище на 3,1%, повідомляє ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН).

Зокрема, найбільше зросли ціни на цукор. Вони за місяць піднялися на 9,6%. Ціни на цукор зросли на тлі побоювань з приводу неврожаю тростнику в Бразилії, яка є найбільшим експортером цього продукту на світовому ринку.

Після невеликого перепочинку знову відновили зростання ціни на олію. Тут задавало тренд пальмове масло, яке через скорочення його виробництва в Малайзії в серпні знову додало в ціні 6,7%. Крім пальмової, стали знову дорожче також ріпакова і соняшникова олії.

Зросла також вартість зернових. Ціна на пшеницю виросла на 8,8% через те, що багато країн-експортерів знизило свої очікування на врожай. При цьому вартість кукурудзи впала майже на 1% через  високий врожай цієї культури в нинішньому році.

Трохи піднялися і ціни на м’ясо: баранину, яловичину, птицю. При цьому вартість свинини трохи знизилася через низький попит на це м’ясо в Китаї.

Що буде з цінами на продовольство в Україні вже цієї осені

На думку виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзини, ціни на продукти в Україні цієї осені знижуватися не будуть. Однак і різкого стрибка вартості також можна не побоюватися. Швидше, вони будуть повільно, але впевнено рости.

“Обсяги врожаю і динаміка світових ціна на продовольство можуть лише прискорити або сповільнити процес подорожчання. Але все дорожчати у нас буде однозначно за однієї простої причини – в світі дорожчають продукти харчування через пандемію”, – заявив Пендзин.

При цьому, якщо вірити медикам, восени українців чекає черговий локдаун, каже Пендзин. А значить, доходи громадян знову скоротяться. Відповідно, знизиться їхня купівельна спроможність. А значить, навіть якщо ціни зростуть трохи, купити продукти стане складніше.

“Якщо буде локдаун, доходи серйозно впадуть. Може ціни і не сильно зростуть, але впадуть доходи і паритет купівельної спроможності. В цьому проблема. А так нічого критично не буде – ціни будуть рости без різких сплесків. Серйозного подорожчання на що-небудь я не прогнозую”, – підсумував експерт.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні очікується рекордно високий урожай яблук, але є проблеми з експортом

 

To Top